Který materiál je nejlepší pro pohovku?

Který materiál je nejlepší pro pohovku? 1

Rozhodnout se pro koupi nové pohovky je jednoduché. O něco těžší je už vybrat druh pohovky a její povrchovou úpravu. Záleží samozřejmě i na tom, kam pohovku plánujete umístit. Bude to obývák nebo ložnice? Chcete ji rozkládat nebo ne? Vyhovuje vám spíše čalounění kožené nebo preferujete tkanou látku? Nabízíme vám malý popis, který vám pomůže rozhodnout se.

Pohovka a výběr tkaniny

Existuje široká škála faktorů, které je třeba zohlednit před koupí pohovky. Například i to, zda se ve vaší domácnosti nacházejí domácí zvířata. Drápy by mohly totiž to velmi jednoduše poškodit povrch, z čeho byste radost neměli. V takovém případě je proto vhodné zvolit odolnou tkaninu. Dále je to účel samotný. Posloužit vám může dekorativní ale také užitkovo. Výběr tkaniny by měl zapadnout do celkového interiéru místnosti, proto se na některé podíváme:

Mikrovlákno se skvěle hodí do domácnosti, jejichž součástí jsou i domácí zvířata. Je to úzce tkané vlákno, které zabrání udržení se chlupů. Mikrovlákno není náročné na údržbu a snadno se čistí. Je to příjemná měkká tkanina na dotek, vhodná do obývacího pokoje.

Kůže v podobě povrchové úpravy pohovky je specifická sama o sobě. Víme, že takový kožený nábytek působí trendovým, stylovým a honosným dojmem v moderní i tradiční domácnosti. Avšak není ideální tam, kde se nacházejí domácí mazlíčci. Kvůli poškrábání. Naopak je výbornou volbou pro dům s malými dětmi, protože se hladce čistí a uklízí.

Perfektní alternativou je i umělá kůže . Vyznačuje se vyšší odolností vůči domácím zvířatům, je levnější než pravá kůže no vypadá stejně honosně.

Žinilka je materiál s vysokým obsahem bavlny, měkký, velmi odolný a navíc vypadá elegantně a bohatě. Nejčastěji se používá jako potahová látka pro sedací soupravy a jiný nábytek.

Příjemný měkký pocit vám poskytnou akrylové vlákna a to díky textuře jako má vlna. Materiál je odolný, nesráží se, jednoduše se žehlí a je citlivý na vysoké teploty.

Bohatý a elegantní hedvábí je vhodný pro pohovku, která se nepoužívá až tak často. Tento dražší materiál má náročnou údržbu. Výběr tak třeba pečlivě zvážit. Reaguje na teplotní rozdíly.

Viskóza se snadno mísí s bavlnou, vlnou is jinými syntetickými vlákny. Materiál je odolný i pohodlný. Na pohovce, která se však často používá, rychle dojde k opotřebení.

Pokud si nejste jisti, pro kterou tkaninu se rozhodnout a byla by pro vás nejlepším řešením, poraďte se s prodejcem, kde pohovku kupujete. Důkladně si vyberte, protože pohovka není krátkodobá záležitost.