Zahradní domek pro děti ze dřeva

Zahradní domek pro děti ze dřeva 1

Domečky na hraní pro děti jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete dopřát svým ratolestem na zahradě. Děti milují pobíhání venku po zahradě na čerstvém vzduchu a měkké trávě.

Zahradní domky jsou hračkou, která podněcuje jejich fantazii, kreativitu a zároveň dokáže zpestřit jakoukoli hru. Taková zdánlivě jednoduchá věc přináší kopec zábavy a pro děti nekonečné množství stimulů a podnětů . Podívejte se s námi, jak vybrat ten správný dětský domeček do zahrady .

Domeček pro děti na zahradu jako symbol her i aktivity

Zahradní domek pro děti umožňuje vašim ratolestem přežít nejen sny a fantazii v praxi, ale zejména jejich zabaví a  dopřeje jim dostatek aktivity venku . Aby však splnil toto vše, musíte vybrat vhodný domeček nejen podle vašich subjektivních kritérií, ale zejména podle těch objektivních.

ři výběru domku tedy zvažujte několik faktorů:

 • kde bude domek stát v zahradě, či ve stínu, polostínu nebo na slunci
 • zda půjde o  domeček pro chlapce nebo dívky , nebo má být univerzální
 • pro jak staré dítě nebo děti domek plánujete; pro děti ve věku 1 roku jsou jiné domky jak pro děti ve věku 2 let či 3 leté děti , případně ještě starší děti
 • jaký styl domku zvolíte , zda půjde o nějakou repliku ze známého filmu nebo pohádky, případně o jiný obecný motiv
 • jaké funkce by měl domek mít , kolik pokojů by měl nabízet, zda bude uvnitř i sezení, úložné a odkládací prostory na hračky a podobně
 • zda chcete aby měl domek i vnější zařízení , například terasu a sezení
 • zda chcete domek mít umístěn jen v exteriérech a používat ho tedy jen během sezóny, nebo by se měl vejít i do interiéru a bude tak využitelný celoročně
 • i značku, nakolik například značky Buddy Toys, Dolu, Feber, Lamps nebo Little Tikes nabízejí kreativní domky plné podnětů pro děti v každém věku

Dřevěný domeček pro děti vs. plastový domeček pro děti

Jednou ze zásadních věcí, kterou musíte při domku zvážit, je materiál ze kterého bude zhotoven. Nejčastěji jsou na výběr dvě možnosti a to dřevo nebo plast. Ačkoliv dřevo je přírodní a přirozený materiál, plast je v tomto případě lepší volba.

Plastové dětské domečky jsou totiž k dispozici v opravdu nekonečném výběru tvarů, barev a vybavení. Navíc jde o kvalitní materiál splňující hygienické standardy na 100%. Myslete také na sebe, protože takový dětský domeček se udržuje poměrně snadno. Nezapomeňte však plastové domečky ukotvit, nejlépe o betonový základ.

Bezpečnost na prvním místě

Jelikož zahradní domky jsou určeny pro děti a protože jak dobře víme, ty jsou velmi nezbedné a neposedné , měla by být bezpečnost takového vybavení absolutní prioritou. Žádné ostré hrany, žádné trčící části, maximální pevnost materiálu a stabilita , to vše jsou zcela samozřejmé podmínky.

Zaměřte se ale například i na použité materiály a povrchovou úpravu . Nespokojte se s tím, že domek dobře vypadá, je oblý a na první pohled bezpečný. Dnes musí mít takové hračky a vybavení pro děti příslušné testy a certifikát o jejich úspěšném zvládnutí.

Nejen domky, ale i jiné doplňky a vybavení

Pokud jde o  zábavu a volnočasové aktivity , určitě byste neměli zůstat jen při zahradních domcích. Kolem nich totiž může vyrůst celé dětské hřiště, stačí mít jen trocha fantazie a vybavit zahradu i některými jinými hračkami na ven. Vůbec přitom nemusí jít o nic nákladné a drahé, i za málo peněz lze udělat hodně muziky .

Zahradní domek pro děti můžete doplnit io další příslušenství:

 • k domečkem se hodí na nekončenú zábavu z pohybu skluzavky
 • dnes jsou téměř samozřejmostí na zahradě i trampolíny
 • houpačky můžete upevnit nejen o strom, ale také o samostatnou konstrukci
 • dětská hřiště a prolézačky jsou nejen doplňkem k zahradním dětským domečkem , ale doslova jejich rozšíření o zcela nové zážitky
 • v dobách největších veder můžete zkusit i stany , které se dají postavit i uvnitř

Pro kluky i pro dívky, fantazii se meze nekladou

Výběr domku můžete přizpůsobit i podle pohlaví . Pro dívky se dají koupit například pohádkové domky s motivem princezen , pro chlapce zase domky s chlapeckou tématikou, například jako tento dětský domeček ve tvaru hradu .

Bez ohledu na to, zda si vyberete obecný nebo konkrétní motiv, snažte se, aby domek byl co nejvíce barevný a nabízel co nejvíce funkcí. Pokud bude zajímavý například i svým tvarem a konstrukcí , bude to velké plus. Zdaleka také nemusí jít jen o čtvercový půdorys , zahradní domek pro děti může být klidně i ve tvaru trojúhelníku .

Kde koupit kvalitní zahradní domeček pro děti levně?

Zapomeňte na nákup dětských domků v hračkářstvích nebo nebodaj v zahradních centrech či obchodních řetězcích. Zde bohužel nenajdete dostatečný výběr a už vůbec ne příznivý poměr mezi kvalitou a cenou. Naopak, můžete odejít zklamáni a  ztratit drahocenný čas s osobním hledáním po obchodech.

Podobně jako při dalším vybavení pro zahradu nebo pro děti, i zde je nejlepším řešením nákup přes internet ! Velký sortiment zahradních domků, ale i jiného vybavení pro děti, nabízejí například známý eshop Alza , velký internetový obchod s veškerým možným sortimentem Hej nebo i eshop s vybavením pro domácnost Bonami .