Netradiční nábytek

Netradiční nábytek 1

Mistrovství rafinovaného bydlení nespočívá jen v tom, jak si zařídit domácnost stylově, ale také v tom, jak se na věci dívat jinak.

Někteří lidé mají zvláštní dar „otevřené mysli“ – dokážou se na věci dívat z úhlu, který jiným nenapadne. V bydlení to může znamenat například to, že dokáží z běžných kusů nábytku vyčarovat originální řešení. Jednoduše, za málo peněz, hodně muziky.Vybrali jsme pár příkladů, které poslouží jako skvělá inspirace.

Stohování

Kdo se jako dítě rád hrál se stavebnicí, možná si takovou hravou představivost udrží i v dospělosti. Zejména v malých bytech to může být totiž výhodou. Takový majitel nebo majitelka se na nábytek dívají jako na stavební kostky, které lze zajímavě stohovat. Například v pokojíčku, do které je třeba nacpat úložné prostory, postel i pracovní stůl, je napadne možnost stohovat jedno na druhé. Proč by podstavec postele nemohl být zhotoven ze zásuvkových skříněk?

Nové funkce

Při zařizování domácnosti je fajn uvažovat mimo standardních cestiček. Například, knihovna se může stát kuchyňským ostrovem, který vyjde mnohem levněji, než kdybychom investovali do rozšíření kuchyňské linky. Tam, kde není dost místa na psací stůl, lze upevnit polici. Nebo – postavit knihovnu do středu místnosti jako dělicí příčku oddělující dvě zóny (například předsíň a obývák) – namísto toho, abychom knihovnu „jako vždy“ postavili ke zdi.

2907381