Nejpopulárnější pokojová rostlina

Nejpopulárnější pokojová rostlina 1

Orchidea dnes zdobí téměř každou parapetu našich domovů i přesto, že její krása u nás zažila svůj boom teprve nedávno.

Křehká kráska s exotickými kořeny svou nenáročností a odolností překvapí i nezkušeného pěstitele a při troše štěstí vás může svými květy těšit i celých 6 měsíců v roce.

1. Stará známá

Pro pěstitele – začátečníky, odborníci doporučují sahat po nejznámějším a najnenáročnejšom druhu orchideje, po druhu Phalaenopsis. Tento symbol elegance a ženské krásy zná svět ve více než 60 barevných kombinacích, přičemž ji často nazývají i motýlím květem.
Jedinečně působí v interiérech, kde převládá bílá barva a přesto, že přes den miluje teplo a vyhřívání se na parapetu zalité sluncem, v noci touží po čerstvém, chladném vánku.

2. Nejkrásnější z nejkrásnějších

Symbol ctnosti a morálky. To je jedinečný druh orchideje, tzv. Cymbídia. Krásná rostlina nabízí vodopád barevných květů (bílá, růžová, fialová) a dlouhé a štíhlé listy připomínající trávu.
V Asii se darování právě tohoto druhu orchideje považuje za velmi významný znak přátelství.

3. Divoká

Druh orchideje zvaný také Cambria je unikátním spojením několika jejích poddruhů, který byl vyšlechtěn začátkem 20. století. Nejraději roste nadivoko, ale ve své nedokonalosti je stále majestátním kouskem.

Nejčastěji ji najdeme v hnědých, červených či nafialovělou tónech a jedinečnejšie druhy jsou ty se žlutými, oranžovými a bílými květy. Na vašem okně si určitě zahraje prim.