Velký život v malém prostoru

Velký život v malém prostoru 1

Velký život v malém prostoru. Co sdílí odborníci o optimalizaci vašeho úložiště a prostoru obecně.

S exponenciálním růstem populace ve velkých městech se objevil nový trend bydlení v malých domech a bytech. Bydlení v menším prostoru přináší mnoho výhod, jako je úspora na nájemném, eliminace nepotřebných věcí a snadné a efektivní udržování domácnosti v čistotě. Samozřejmě to přináší i určité nevýhody, zejména pokud jde o nalezení dostatečného úložného prostoru.

Nejdůležitějším aspektem, na který je třeba myslet, když bydlíte v malém, je být důvtipný se skladováním a vlastnictvím pouze nezbytných věcí. Život v malém prostoru vás nutí zbavit se toho, co nepotřebujete. Pokud jste položku v posledních šesti měsících nepoužili, darujte ji. Můžete nahradit položku něčím menším? Udělejte to. Koupili jste si nedávno něco nového? Starý předmět vyhoďte nebo darujte.

Jakmile se rozhodnete, co si ponechat, dalším krokem je maximalizovat úložiště strategickým uspořádáním položek tak, aby se optimalizoval každý čtvereční metr. Myslete vertikálně a využijte každý centimetr od podlahy ke stropu. Nainstalujte vysoké knihovny, zvolte vysoké komody, použijte závěsné koše k ohrazení předmětů a stropní háčky, které vám pomohou dostat věci co nejvíce ze země. Zbytek uložte pod postel nebo do ozdobných košíčků.

To je jen pár základních rad, jak žít ve velkém na malém prostoru.