Jak vybrat sklopnou postel

Jak vybrat sklopnou postel 1

Přemýšlíte nad pořízením sklopné postele? Než si vyberete konkrétní model, bude se vám hodit 5 praktických tipů. Díky nim při nákupu nešlápnete vedle a budete přesně vědět, co od výklopné postele v praxi očekávat.

Sklopné postele se z garsonek a dětských pokojů přesouvají i do větších prostor a dalších místností. Hlavní výhodou je bez diskuse velká úspora místa, ale musíte počítat i s několika nevýhodami. Chcete-li se o výklopných postelích dozvědět to nejdůležitější, přečtěte si pečlivě 5 tipů pro jejich výběr. Jednotlivé modely a řešení se od sebe výrazně liší.

1. POTŘEBUJETE SKLOPNOU POSTEL?

„Máme malý byt a běžná postel se sem nevejde. Potřebujeme sklopnou! „ Vidíte se v takovém rozhodnutí? Nespěchejte a skutečně se zamyslete nad tím, zda výklopnou postel potřebujete. Mnoho lidí je velmi rychle po zhotovení překvapeno, že postel nechávají prakticky po celé dny ve sklopeném stavu. Změna přichází až v momentě, kdy má dorazit například návštěva. Sklopná postel je dražší a omezuje celou řadou kompromisů. Jinými slovy za stejnou cenu můžete mít klasickou as největší pravděpodobností pohodlnější klasickou postel.

2. VYBERTE MATERIÁL

Pokud přece jen chcete sklopnou postel, měli byste se snažit začlenit ji přirozeně do stylu vašeho bydlení. Ostatně silnou stránkou takového řešení by měla být právě nenápadnost. Výklopné postele se vyrábějí tak z masivu, tak například z lamina. Na trhu se nachází mnoho různých modelů. Pro dokonalý výsledek si můžete nechat vyrobit sklopnou postel na míru. Získáte esteticky hodnotné řešení nedostatku místa.

3. ZAMYSLETE SE NAD IDEÁLNÍ VELIKOSTÍ

Nepodceňujte velikost sklopné postele. Mnoho modelů je určených pouze pro jednoho nocležníka. Manželské varianty bývají užší, což může být problém. U velkých rozměrů zase musíte počítat s tím, že sklápění může být fyzicky náročnější. Rozměry také rozhodují o tom, jaký matraci do postele umístíte. Zde si předem ověřte, jak vysoký může matrace být. Příliš vysoká matrace by mohl při sklápění překážet.

4. ZKONTROLUJTE SKLOPNÝ MECHANISMUS

Nejnamáhanější součástí výklopné postele je samotný sklopný mechanismus. Každý vypadá trošku jinak, nicméně většinou je složen z několika ramen a silných rtů, které usnadňují sklápění a zvedání postele. Mechanismus by měl být za krytem a určitě by měl být velmi pevně spojen s celou konstrukcí. Vyhněte se velmi levným řešením. Nemusí toho hodně vydržet.

5. UCHYCENÍ POSTELE A BEZPEČNOST

Většinu modelů sklápěcích postelí je nutné uchytit samostatně do zdi. Je stěna, ke které umístěte postel, dostatečně pevná? Sádrokartonové přepážky jsou pro uchycení postele absolutně nevhodné. Úchyty by se mohly v nejhorším případě vytrhnout ze zdi a postel se zavře i s člověkem spícím na matraci. Při výběru preferujte bezpečnost a vybírejte modely, které eliminují všechny možné rizika.

SKLÁPĚCÍ SNY JSOU NA DOSAH

Sklápěcí postele jsou skvělým vynálezem, který reálně šetří místo. Ačkoli výše zmíněné rady mají spíše varovný charakter, neznamená to, že na trhu nenajdete opravdu kvalitní modely s vysokou kvalitou, bezpečností a bezchybnou funkčností. Stačí si při výběru pouze dávat pozor.