Co nám nabízí moderní zařízení kuchyně

Co nám nabízí moderní zařízení kuchyně 1

Vybavení a řešení kuchyně je jednou z nejdůležitějších otázek, které si klademe při zařizování našeho interiéru. Současné kuchyně umožňují uživatelům pohodlnou přípravu pokrmů, ale i pobyt v krásném a útulném domáckém prostředí.

Kuchyň by nás měla nejdříve zaujmout kombinací účelnosti a designu, které jsou z kvalitních materiálů a jsou vybaveny špičkovými spotřebiči.

Trendy v kuchyni jsou následující:

• Velmi praktickým řešením je propojení kuchyně a jídelny s obývacím prostorem, což si samozřejmě vyžaduje jednotný design. Vzhled kuchyně by se měl přiblížit vzhledu obývacího pokoje. Spotřebiče, jako lednice nebo mikrovlnná trouba, by měly být schované za stejnými dvířky, jak mají poličky s úložným prostorem.

• K oblíbeným materiálům patří především klasické dřevo, dýha, laminát. Kromě toho sem řadíme hladké, bezpórový, fóliové a lakované povrchy, které však musí splňovat přísné hygienické kritéria. Výhodou a také současným hitem je kombinace všech zmíněných materiálů.

• Nejpopulárnějším materiálem, který se využívá na výplň skříněk a dveří je laminátová dřevotříska, matalec, lacobel a zrcadlo. Třetí nejprodávanější materiál – lacobel nabízejí výrobci v klasickém bílém provedení, jakož i v různých barevných odstínech.

• Mezi oblíbené varianty se dostává do popředí i magnetická výplň, na které můžeme psát podobně jako na tabuli a udrží se na ní i magnetky. Můžeme ji využívat na zaznamenávání odkazů, či na seznam toho, co nemáme zapomenout koupit do našich domácností.

• V kuchyni můžeme použít syté barvy, zelené, fialové, modré, nebo můžeme využít zajímavý čokoládově hnědý odstín.

• Nesmíme zapomínat ani na zajímavé doplňky, kterou jsou součástí zařízení v kuchyni. Mohou to být úchytky, moderní nábytkové kování, u dveří a zásuvek tzv. pojezd s možností dotažení při zavření. Je to vlastně jakási brzda, která zabraňuje tomu, aby se dvířka při zavření nebúchali. V ocelových rámech máme dveře, které se mohou otevírat skládáním dvou křídel na strany skříněk.

• Žádanou a oblíbenou součástí kuchyně jsou také vnořené dřezy, které jsou zabudovány pod úroveň kuchyňské linky.

Pokud chceme kuchyni přesně na míru, můžeme si ji objednat u výrobce osvědčené značky. Stačí když zadáme rozměry místnosti a kvalifikovaní odborníci nám vyrobí nábytek přesně šitý na míru.