Líbí se vám severský styl? Máme pro vás TOP 5 pokojovek

Líbí se vám severský styl? Máme pro vás TOP 5 pokojovek 1

Skandinávský styl se v posledních letech výrazně dostal do popředí a získal si množství příznivců. Jeho neodmyslitelnou součástí jsou i pokojové rostliny. Víte, které to jsou?

Nekvetoucí druhy

Monstera, kapradiny, potosu a jiné druhy okrasné svými listy hrají prim v interiérech v skandinávském stylu. Seveřané mají rádi záplavy zeleně, která úžasně zútulňuje interiér, navíc čistí vzduch a pohled na ni zklidňuje. Inspirujte se!

Kaktusy a sukulenty

Iv koupelně či na toaletě můžete pěstovat pokojové rostliny, stačí vám menší okno s přístupem denního světla. Malý květináč s kaktusem nebo menším sukulentům vynikne i na vaně či umyvadle. A nezbytná péče o něj je opravdu minimální.

Exotické palmy

Pěstování izboviek jako solitéru je také doménou Skandinávců. Namísto volně stojací lampy nebo poličky s knihami může čtvrtinu obýváku zabírat obrovská palma v květináči. Dejte však pozor, aby jí v zimě nenastydli od podlahy kořeny, případně ji neohrožovalo podlahové vytápění. Investujte do podložky, která může být i na kolečkách, takže se vám s rostlinou bude dobře manipulovat i během úklidu.

Netradič pěstování

Skandinávci mají v oblibě i hydroponické pěstování nebo ještě méně náročné – odřezky z rostlin „pěstují“ pouze ve váze nebo jiné nádobě s vodou. Když se zakoření, prosadí je do substrátu nebo jejich nechají ve vodě i poté. Na dlouhodobé pěstování rostlin však tento způsob není vhodný.

Bylinky

Pěstování bylinek v květináčích zvládnou i začátečníci, ale třeba se vyhnout prvotnímu zklamání, které se dostaví, pokud si pořídíte na pěstování bylinky ze supermarketu, které jsou určeny k okamžité spotřebě – vydrží vám maximálně 2 až 3 týdny. Na dlouhodobé pěstování použijte rostliny vypěstované doma ze semínka nebo zakoupené v zahradním centru.