Industriální nábytek

Industriální nábytek 1

Industriální styl nábytku není jen záležitostí pár posledních let , jak by si někdo mohl myslet. Je pravda, že styl získal na popularitě nejvíce v posledním období, ale zdaleka se nejedná jen o nějaký výstřelek módy.

Pokud se vám líbí kombinace dřeva a kovu především v tmavším barevném provedení, určitě byste pro zařízení bytu či nové domácnosti neměli industriální nábytek vynechat. Pojďte se spolu s námi podívat do světa, kde se praktické stalo stylovým !

 

Nejen do bývalých továren a dílen

Pokud si myslíte, že se industriální nábytek hodí jen do bývalých továren či dílen , z nichž se staly lofty, tak jste na omylu. Jasné, v paneláku to může na první pohled vypadat divně, ale ta atmosféra si vás za chvilku podmaní . Podobně, jako je tomu v  bývalých průmyslových prostorách.

Pokud bydlíte nebo budete bydlet v domě , je industriální styl pro vás doslova ideální. Je přitom jedno, jestli budete rekonstruovat starý dům nebo stavět nový, kombinace dřeva a kovu zapadne všude. Navíc prakticky všechny pokoje od chodby až po pracovnu můžete v tomto stylu zařídit zcela bez problému!

Zařizujeme kuchyni

Začněme však kuchyní. Zde je třeba se zaměřit nejvíce na tři věci: kuchyňskou linku, jídelní set a osvětlení. Kuchyňské lince by měly dominovat dvířka a deska ze dřeva, ale pozor, z opravdového dřeva. Velmi důležité je také zvolit kovové úchytky v industriálním stylu.

Co se týče jídelního setu , doporučujeme židle z tmavého kovu bez opěradel, stůl může mít kovové nožičky a dřevěnou desku na vrchu. Posledním trendem je použití zejména kombinace černé barvy na kovech a  tmavě šedé barvy dřeva .

Jak zařídit obývák

Industriální obývák je srdcem každého domova a zde se můžete nejvíce „vyřádit“ při různých doplňcích. Sedací soupravu byste měli volit spíše konzervativnější, jednoduchý tvar bez zbytečných polštářků je samozřejmostí. Netradičně bude vypadat látková sedací souprava i bez opěrek po bočních stranách , ideální je do tvaru L.

Celokovový konferenční stolek mohou doplňovat příruční stolky , kde třeba citlivě zvážit výběr tvaru a dřeva. K kulatému konferenčnímu stolku zvolte kulaté příruční stolky , ideálně s vrchní dřevěnou deskou ladící k sedací soupravě.

I v ložnici můžete mít industriální nábytek

Myslíte si, že zařídit ložnici v industriálním stylu je nemožné? Určitě ne! Postel může být celokovová nebo dřevěná, ale nesmí mít vysoké čelo. Noční stolky přímo vybízejí k použití dřeva, klidně i na vyvýšených kovových nožkách .

Zajímavou atmosféru docílíte také použitím komody namísto klasické ložnicové skříně. Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, zařiďte ložnici i několika komodami . Na věšení větších kusů oblečení si můžete koupit minimalistický stojan s funkčním designem.

V případě ložnice hraje velkou roli bytový textil. Závěsy i přehozy na postel byste měli zvolit z co nejjednodušší textilie, ideálně bez různých příkras a doplňků . Strohost však může být elegantní, což docílíte vhodně zvolenou garnýž.

 

Dřevo a kov dominují iv doplňcích

Které doplňky se nejvíce hodí k nábytku v industriálním stylu? Jde zejména o  truhly , zrcadla , nástěnné hodiny , židle , dekorace dveří a oken či  konferenční stolky . Na prosvětlení se používají tak moderní a praktické lampy , jakož i světlovody. Ty doporučujeme zejména v domech s větším množstvím chodeb bez denního světla.

Nedílnou součástí by měly být i dekorace , zejména obrazy . Zde se přímo vybízejí motivy s  černobílými fotografiemi z minulosti , ideálně s industriální tématikou starých a opuštěných továren. Pozor však na rámy, ideální bude, když budou z tmavšího a masivnějšího dřeva.

Velmi zajímavou je kombinace kovových stolků a vrchní desky z tvrzeného skla. Aby to však nebylo jen takové „obyčejné“, vrchní deska ze skla nemusí být vůbec průhledná , ale může obsahovat motivy podobné těm na obrazech!

Jak zkombinovat industriální styl a textil

Zvolit správný a oku lahodící bytový textil k industriálnímu nábytku není vůbec tak velký problém, jak by se mohlo zdát na první pohled. Základem je dodržovat rozumnou míru střídmosti, takže to s textilem nepřehánějte.

V obývacím pokoji by měl textil dominovat maximálně tak na gauči a na závěsech . V ložnici můžete použít tak závěsy z  neprůhledného materiálu , jakož i poloprůhledné záclony . Vyvarujte se jakýmkoli lesklým látkám, naopak, pokud půjde o textil s  viditelnější mezeramipropouští světlo, nic tím nezkazíte.

Experimentujte!

Klidně experimentujte s židlemi, stolky a zrcadly. Nenechte se svázat konvencemi a velmi rychle zjistíte, že industriální styl je mnohem zajímavější, než to na první pohled vypadá. Jeho velká výhoda je, že kombinuje tak střídmost, tak eleganci . Praktický styl nebyl nikdy tak krásný, jako to, čím se prezentuje industriální nábytek!

Navíc, současné možnosti nakupování online přejí širokému výběru i pohodlí zároveň . Už nemusíte navštívit desítky obchodů a prodejen, vše si vyberete z pohodlí domova. Vyzkoušejte například Tempo Nábytek nebo NovýNábytek pro zařízení nábytkem. Pokud chcete renovovat, doporučujeme velký výběr barev z obchodu eFarby . Inspirovat se můžete i z magazínů o bydlení, například při architektuře a designu zařízení .