Potomci Davida Rockefellera prodávají rodný dům, ve kterém vyrostly

Potomci Davida Rockefellera prodávají rodný dům, ve kterém vyrostly 1

Sentiment bokem, rozhodují jiné hodnoty. Tak to asi vidí dědicové Davida Rockefellera, kteří se rozhodli prodat nádherný městský dům na Manhattanu, ve kterém milionář s rodinou prožil téměř 70 let.

Bankéř a filantrop David Rockefeller zemřel letos v březnu a přestože bohatá rodina vlastnila několik opravdu impozantních nemovitostí, nejvíce času trávil v krásném městském domě na Upper East Side na Manhattanu. A není se co divit …

Právě zde totiž David is manželkou Peggy vychovali svých 6 dětí: syny Davida juniora a zesnulého Richarda a dcery Peggy, Abby, Něvu a Eileen. Vnuk ropného magnáta si tento dům koupil s manželkou po skončení Druhé světové války.
Téměř 930 m² v krásném 5-patrovém cihlovém domě z roku 1924 je předurčených pro velkou rodinu – ak tomu si nový majitel může připočítat i 275 m² teras a zahradu ve vnitrobloku. Tento impozantní dům na Manhattanu však není jedniný, jenž Rockefeller dědicové prodávají. Zbavují se také náramně romantického domu na 6-hektarovém pozemk na ostrově při Maine.

V 70. letech dům prošel výraznou rekonstrukcí pod taktovkou amerického architekta Motta B. Schmidta, který v té době patřil mezi vychytané jména mezi newyorskou smetánkou av okolí postavil několik budov v koloniálním stylu.

Dům má na šířku 12 metrů. Z jídelny je po celé délce krásný výhled do zahrady s vysokými borovicemi a obrovskými záhony rododendronů. O patro výš se nachází stejně široká obývák.
Dům má:
– 8 ložnic (každá z nich by se dala přeměnit na klasický slovenský panelákový jednoizbáčik),
– 8 plně vybavených koupelen,
– 8 velkých krbů,
– výtah na všech 5 pater a
– nádherné točité schodiště s přirozeným osvětlením ze střechy.

A co by za to Rockefeller pozůstalí chtěli? Maličkost … 32,5 milionu dolarů.