Do nového roku s novou podlahou Wicanders Vinylcomfort

Do nového roku s novou podlahou Wicanders Vinylcomfort 5

Do nového roku si obvykle dáváme různá předsevzetí. Jedním z nich by mohla být výměna starých podlahových krytin, které už volají SOS, za nové. Jestliže se takto rozhodnete, můžete zvolit vinylovou plovoucí podlahu Wicanders Vinylcomfort. A proč právě tu?

Pro její vynikající vlastnosti, odolnost a trvanlivost. A v neposlední řadě pro dokonalé dekory, které skvěle doplní váš interiér.

Do nového roku s novou podlahou Wicanders Vinylcomfort 6

Technologie podlah Wicanders Vinylcomfort

Tyto vinylové podlahy mají celkovou tloušťku 10,5 mm. Základní desku tvoří korek, jenž díky své buněčné struktuře dodává podlahám tepelný komfort a vynikající akustické vlastnosti (významně snižuje úroveň hluku v místnosti) a poskytuje příjemnou chůzi. Uvedené podlahové krytiny jsou určeny zejména pro užívání v domácnostech, ale i v komerčních prostorách s mírnější zátěží.

Jednotlivé vrstvy lamel (odspodu):

  1. integrovaná izolační korková podložka 1,2 mm
  2. vysoce stlačená vláknitá deska HDF se zámkem Corkloc®, 6 mm – díky uvedenému zámkovému systému je pokládka těchto podlahových krytin velice jednoduchá, rychlá, čistá a bezpečná
  3. komfortní jádro z masivního korku 1,5 mm
  4. masivní vinylová vrstva 1,2 mm nebo 1,5 mm – volíte podle zátěžových podmínek
  5. dekorativní vrstva – tisk v HD rozlišení
  6. strukturovaná ochranná vinylová fólie s lehce sraženou hranou; vinylový ochranný film 0,3 mm je vhodný pro domácí použití, film o tloušťce 0,55 mm vyhovuje i zátěži v komerčním prostředí.
  7. ochranná lakovaná vrstva: PU akrylátový lak do domácnosti, keramický lak pro vyšší zátěž

Podlahy Wicanders Vinylcomfort  jsou certifikovány jako zdravotně nezávadné, neobsahují ftaláty ani formaldehydy.

Do nového roku s novou podlahou Wicanders Vinylcomfort 7

Dekory:

Zde výrobci mysleli i na rozmanitý vkus potencionálních zákazníků a jako dekorační motivy zvolili jednak vzhled dřeva a vzhled kamene.

  •  s dřevěným vzhledem je tvořena lamelami o rozměrech 1220 x 185 x 10,5 mm, nášlapná vrstva je 0,3 mm. Jejich dekorování imituje především několik druhů dubu (Alaska Oak, Bark Oak, European Oak, Frozen Oak, Chalk Oak, Provence Oak, Brume Oak, Linen Oak, Croft Oak), a to od světlých až po temné odstíny. Nejsvětlejší je Light beech, Alaska Oak a Frozen Oak, k těm nejtmavším patří Smoked či Bark Oak; další napodobeninou dřeva je načervenalý odstín Amber Cherry, Light Sucupira a Olive Ash. Podlahovina Wicanders Vinylcomfort 32 s povrchovou lakovanou PUR úpravou a s UV vytvrzením je určena pro používání v domácnostech (home). Povrchová HPS úprava, obsahující nanočástice, je zárukou odolnosti a dlouhé trvanlivosti a propojuje komfortní užívání s dokonalým estetickým dopadem.

Kamenné motivy se vyrábí ve formátu 905 x 295 x 10,5 mm dle typu dekoru (White Ceramic, Bianco Travertin, Beige Ceramic, Vulcanic Ash, Raw Umber a Coal Slate – odstíny jsou vyjmenovány od nejsvětlejší barvy po nejtmavší).

  • je určena spíše do komerčních prostor. Nášlapná vrstva činí 0,55 mm, zátěžová třída je 32. Povrchová úprava této krytiny se provádí keramickým lakem, což přispívá k ještě větší odolnosti a trvanlivosti, než povrch u typu 32 pro domácnosti.

Tento sortiment si může zákazník vybírat z různých velikostí lamel a opět ze dvou dekorů – imitace dřeva a imitace kamene.

Dřevěné dekory napodobují dub a borovici (Sand Oak, Elegant Oak, Limed Grey Oak, Nature Oak, Rustic Limed Grey Oak, Limed Forest Oak, Claw Brass Oak, Claw Silver Oak, Smoked Rustic Oak, Cinder Oak, Wheat Pine, Tobacco Pine, Light Beech, Linen Cherry, Nordic Ash), a volit je možné mezi rozměry 1200 x 185 x 10,5 mm a 1230 x 150 x 6,0 mm (rozměr určený k lepení).

Kamenný dekor Sandstone má rozměry 605 x 445 x 10,5 mm.

U podlahoviny Wicaders Vinylcomfort 33 se vyrábí a dodávají i druhy s takzvanou synchronizovanou strukturou, což znamená, že dekor kopíruje přirozenou strukturu dřeva. Jedná se opět o imitace dubu a borovice – Castle Raffia Oak, Castle toast Oak, Sawn Twine Oak, Sawn Bisque Oak, Arcadian Soya Pine, Arcadian Rye Pine, Century Morocco Pine a Century Fawn Pine. Vybrat si lze opět ze dvou typů, a to rozměr 1220 x 185 x 10,5 se zámkovým systémem Corkloc, a 1230 x 150 x 6,0 mm pro lepení lamel s použitím lepidla Wakol D 3210.

Jak vidíte nabídka je opravdu široká a jistě si vyberete i vy.

Více na: https://www.svetpodlah.cz/