Laminátové podlahy – nízkorozpočtové řešení

Laminátové podlahy - nízkorozpočtové řešení 1

Laminátové podlahy se poprvé objevily na trhu v sedmdesátých letech, od té doby zůstávají hitem díky svým moderním dekorům, snadné pokládce a pestrým využitím. Dnes se dají použít opravdu takřka do každé místnosti díky svým různě upraveným povrchům . Jediné, na co je potřeba dávat pozor, je zvolit správnou zátěž tak, aby ji vámi vybraný laminát snesl. Berte v potaz, že při výběru podlahy není radno spěchat, všichni víme, že kvalitní podlaha je základem každého interiéru.

Konkrétně laminátové podlahy jsou oblíbené pro svou nízkou cenu, snadnou údržbu a obrovský výběr dekorů. Avšak nejen jejich cena je důvodem, proč je tato podlaha tolik oblíbenou krytinou. Laminátové podlahy mají rychlou a jednoduchou montáž, jsou odolné vůči zátěži, otěru, jsou stálobarevné, mají snadnou údržbu a jsou hygienické.

V nabídce laminátových podlah je mnoho povrchových úprav – s protiskluzovými vlastnostmi, značnou odolností vůči vodě, ochranou proti poškrábání aj.

Nosná HDF deska je základem laminátových podlahových krytin. Na ní je viditelný přímý potisk dekoru dle Vašeho výběru. HDF deska je bezpečně uložená pod svrchní ochrannou vrstvou, tzv. „overlay“. Laminátové podlahy se instalují dvěma možnými způsoby, a to pero-drážkami a plovoucího zámkového systému. Nevýhodou pero-drážky je, že nelze vyměnit poškozené lamely, avšak díky tomuto systému je pak podlaha chráněna proti hromadění tekutin mezi spoji. Oproti tomu pokládka zámkovým systémem je velmi rychlá, není při ní potřeba používat žádné lepidlo. Mechanické zámky jsou již z výroby impregnovány voskem a tím chráněny proti vlhkosti. U tohoto systému je navíc možné jednoduše vyměnit poškozené lamely. Z tohoto srovnání nám vychází druhá varianta jako jednoznačně kvalitnější.