Amerika v kuchyni

Amerika v kuchyni 1

Americkým hvězdám jsme kdysi krásné ledničky se zásobníky ledu neskutečně záviděli. Dnes jsou už i u nás doma.

Kdysi jsme se nesmírně těšili, když se nám do rukou dostaly americké výrobky. Dnes jsme již v tomto případě možná trochu opatrnější a konzervativnější, nebo dokonce podezřívaví, ale zase ne všechno, co z této země pochází, je špatné. Například takové americké chladničky jsou skutečně zajímavé.

Čím je taková jiná?

Zřejmě jste si s mírným opovržením položili tuto otázku. Jiná je svým jedinečným konstrukčním zhotovením. Při klasických chladničkách jsme zvyklí, že chladicí a mrazicí prostor jsou umístěny nad sebou, čili malá nebo větší mrazák má své místo nad samotnou chladničkou. V případě americké chladničky jsou tyto dva prostory vedle sebe.

Proto se i tento systém nazývá „side by side“, čili vedle sebe. Z toho vyplývá i její charakteristické dvoudveřové otevírání, kdy je většinou na levé straně mrazák a na straně pravé chladnička.

Buďte si tedy jisti, že díky takovému uspořádání se alespoň nebudete muset neustále shýbat nebo stavět se na špičky, když se budete chtít podívat, co vlastně ještě v té mrazničce máte.

Dvě v jednom

Přestože jde prakticky o dva přístroje, americká chladnička působí dojmem, že jde jen o jeden. Mrazák a lednice jsou totiž spojeny lištou, která zabraňuje tomu, aby se mezi nimi usazovaly nečistoty a prach.

Další výhodou tohoto typu chladniček je to, že nemusíme ji mít vždy spojenou pouze s mrazákem. Přístroj se totiž dá kombinovat například s domácí vinotékou. Toto spojení má opravdu neobvyklou eleganci a praktičnost. Rovněž je možné k ledničce připojit i přístroj, ve kterém je takzvaná nulová zóna. To znamená, že se v něm permanentně udržuje teplota těsně nad nula stupňů Celsia a dá se rovněž regulovat vlhkost podle potřeby. Je to skvělé řešení, pokud chcete, aby vám zelenina nebo ovoce vydržely čerstvé co nejdéle.

Pro velkou rodinu

Už na první pohled je zřejmé, že do americké chladničky se toho vejde opravdu hodně. A je to opravdu pravda, protože její objem je podstatně větší, než jsme zvyklí u běžných chladničkách. Proto se nejlépe hodí do velké rodiny, kde se dělají větší nákupy.

Její interiér je rozdělen na několik zón, kam si můžete s přehledem uložit zeleninu, mléko, maso, zkrátka, každá potravina si v ní najde své místo. Správné skladování je totiž velmi důležité, protože i díky němu můžete udržet potraviny déle čerstvé.

Voda i bar

V amerických chladničkách se často nacházejí i zásobníky na vodu. Tu oceníte zejména v horkých letních dnech, protože díky chladiči si ji vychutnáte pěkně ledovou. Rovněž dokáže vyrábět led nebo ledovou tříšť.

Nezřídka bývá přední část americké chladničky vybavená domácím barem. K němu se někdy dá dostat jen otevřením menších dvířek, aniž byste museli otevírat velké dveře na ledničce, čímž se šetří energie. Nešetří se tak však prostor, čili vám zbude méně místa pro potraviny.

Dnes jsou již tyto chladničky často vybaveny skutečně nadstandardní výbavou, jako je například televizor, mp3 přehrávač, přístup na internet nebo rádiem. Jejich cena je však pořádně vysoká. No klasickou americkou chladničku u nás koupíte už za 650 eur, ale ty lepší začínají až někde kolem tisíc eur.