Jak věšet oblečení

Jak věšet oblečení 1

Bojíte se otevřít svou skříň, aby na vás všechno nevypadlo? Nebo nikdy nemůžete narychlo najít tričko, které jste si chtěli obléci? A tušili jste, že 80% času nosíme jen 20% našeho oblečení? Jak si tedy udržet přehled ve skříni a správně věšet oblečení?

Vyznáte se ve své skříni nebo by to chtělo trošku přeorganizovat, abyste vždy rychle našli vše, co potřebujete bez stresu? Máme pro vás několik jednoduchých triků na správné věšení oblečení do skříně i to, jak skladovat ostatní věci. Prostor zdvojnásobíte, když místo jedné tyče zavěsíte dvě nad sebe. Ideální na krátké oblečení jako trička, sukně, košile. Naopak dlouhým kouskům vyhraďte dostatek místa, aby se nekrčily.

Stop plastům

A také drátěným věšákům. Jednoduché drátěné a plastové věšáky poslouží na zavěšení oblečení v obchodě, rozhodně se však nehodí pro dlouhodobé skladování ve skříni. Do domácnosti si pořiďte dřevěné a polstrované věšáky, ty nebudou vaše drahé košile a jiné oblíbené kousky oblečení deformovat. Ideální jsou dřevěné věšáky se zaoblením, aby imitovaly nošení na postavě.

Do pytle

Všechny kusy oblečení, které nosíte pouze sezónně nebo občas, ukryjte do obalu. Platí to hlavně pro kabáty či obleky nebo slavnostní šaty. Ochrání jejich to před prachem, ale i nepříjemnými moly, navíc se o tyto kousky oblečení nebudou otírat jiné, častěji používané kusy, dražší oblečení vám takto zůstane jako nové.

Co nevěšet

Zatímco košile a trička je nejlépe skladovat zavěšené, nikdy naopak nevěšte svetry a jiné pleteniny. Zbytečně se roztáhnou a zdeformují. Věci, které nevěšíte skladujte v průhledných boxech, abyste o nich měli přehled. Boxy jsou ideální i ve skříních, protože na oblečení se bude méně prášit.

Udělejte to jako v obchodě

Na jednu tyč oblečení s krátkým rukávem, na druhou s dlouhým. Pokud máte jen jednu, vyhraďte si levou stranu na krátký rukáv a pravou na dlouhý nebo naopak. Věci seřaďte následně podle barev, snáze se vám budou kombinovat. Komplety věšte spolu na jeden věšák.