Záhon ve tvaru klíčové dírky ušetří práci a dopřeje zeleni!

Záhon ve tvaru klíčové dírky ušetří práci a dopřeje zeleni! 1

te už i vy v zahradě „klíčovou dírku“? Tento vynález pochází z Afriky. Zahrádkářům náramně ušetří vynášení plevele a zároveň prospívá rostlinám, které pěstujete ve vyvýšených záhonech.

Z Afriky pochází množství skvělých vynálezů, které se rozproudily do světa a používají se dodnes. I my vám právě plánujeme představit něco, co pochází z dob dávno minulých tohoto horkého kontinentu.

Podstata pěstování je zde jednodušší, než byste si možná mysleli. V podstatě jde o propojení čerstvé zeminy s kompostem tak, aby se vašim rostlinkám dokonale dařilo díky živinám, které se z něj do půdy přimíchávají. Tvar klíčové dírky však není náhodný. Vyvýšenému záhonu se potěší všichni s bolavými klouby a koleny, přičemž kulatý tvar záhonu je přerušen jakousi „příjezdovou cestou“ ke místu kompostování.

Základ: vytvořit kruh (tvar klíčové dírky), nejlépe z velkých kamenů nebo nepotřebných cihel, vyložit stěny kartonem, do středu umístit do kruhu uložené pletivo, vrstvit čerstvou půdu s kompostové materiálem, ten umístit i do připravené ohrady a pravidelně zalévat. Pravidelné plnění a zalévání kompostu pomůže rostlinkám krásně růst!