Tipy jak pečovat o rozkvetlou květinovou zahradu

Tipy jak pečovat o rozkvetlou květinovou zahradu 1

Květinová zahrada se stává oslavou barev, když rozkvetou letničky a dvouletky. Pokračujte ve vysévání, abyste prodloužili kvetení do podzimu. Zároveň si připravte i nové rostliny na příští jaro.

Přihnojovat

Každý týden přihnojit tekutým hnojivem rostliny v květináčích, nebalené a všechny ostatní semenáčky, které budou kvést, pokud se jejich prosazení do záhonů zdrželo.

Zalévat

Za suchého počasí pravidelně zalévat všechny nově vysázených záhony semenáčků. Letničky v nádobách pravidelně každých sedm až deset dní přihnojujte řízeným tekutým hnojivem.

Hrachor

V pravidelných intervalech zalévat a přihnojovat hrachor a odstraňovat odkvetlé květy, aby se zabránilo dozrávání semen. Každé dva až tři dny během růstu vyvažte stonky; pomáhá to vytvořit kordon.

Odkvetlé květy

Odstraňovat odkvetlé květy letniček, jako jsou fialky, nehtíky, tlamičky a sluncovka, aby se podpořilo další kvetení.

Nákup semenáčků

Koupit semenáčky a další rostliny na prosazení v zahradních centrech.

Sušené květiny

Řezat květiny na sušení.

Dvouletky

Prosadit dvouleté rostliny, které jste před měsícem vyseli na záhon na místo, kde budou moci do podzimu vyrůst.

Přesazování

Jednotlivé semenáčky přesadit do květináčů o průměru 5 – 8 cm, kde z nich vyrostou rostliny vhodné k prosazení do velkých nádob.

A vysazování

Jemné semenáčky vyseté koncem jara, jako je černucha damacénka, vysadit tam, kde mají kvést, 6 – 10 cm od sebe podle vitality. Zbývající semenáčky vyhoďte nebo opatrně přesaďte a okamžitě zalijte.