Použitý čaj nevyhazujte! Ještě vám poslouží v zahradě

Použitý čaj nevyhazujte! Ještě vám poslouží v zahradě 1

Čajové lístky v sobě obsahují živiny, které jsou prospěšné pro vaše rostliny. Ocení je například růže, kapradiny nebo pokojové rostliny. Čajem pomůžete i kompostu, aby se spíše rozložil.

Pohnojte růže

Rozházejte čerstvé nebo použité čajové lístky (volné nebo v sáčcích) kolem růžových keřů a zakryjte jejich násteľkou. Dodáte jim tak novou dávku živin. Při zalévání se aktivně sloučeniny z čaje uvolní do půdy a podpoří růst květin. Růže totiž oblibě třísloviny, obsažené v čaji.

Nakrmte kapradiny

Připravte kapradinám a dalším pokojovým rostlinám vyžadujícím kyselou půdu příležitostný čajový večírek. Při zalévání nahraďte vodu uvařeným čajem. Případně zahrabte vlhké čajové lístky do půdy v květináči. Dodáte tak květinám zdravý, krásný vzhled.

Příprava květináče

Pokud chcete mít zdravější pokojové rostliny, na vrstvu drenáže na dně květináče dejte několik použitých čajových sáčků. Sáčky zadrží přebytečnou vodu a do půdy se uvolní živiny, které se nacházejí v čaji.

Urychlete tvorbu kompostu

Urychlete rozklad kompostovaného materiálu a obohaťte jej o důležité živiny. Jakým způsobem? Nalijte na hromadu odpadu, připraveného na kompostování, několik šálků silného čaje. Tekutý čaj podpoří rozklad organických látek a urychlí růst bakterií zvyšujících kyselé prostředí.Výsledkem bude bohatý kompost s kyselým pH.