Fascinující květy mučenky vás potěší i v interiéru

Fascinující květy mučenky vás potěší i v interiéru 1

Mnohé variety mučenek jsou jako stvořené, a to navzdory bujnosti, aby se pěstovaly jako pokojové rostliny. Pokud jim zajistíte vhodné podmínky, můžete se těšit na její výjimečné květiny.

Mučenka (Passiflora’Lady Margaret‘)

Květiny citlivých variet a druhů jako ‚Lady Margaret‘, P. antioquiensis, P. coccinea , zda nádherného P. quadrangularis , jsou nesporně velkolepým a hodnotným doplňkem skleníkové výsadby. Obyčejně se prodává jen P.cuerulea, kterou můžeme, a právě to je ironie, s výjimkou nejchladnějších oblastí pěstovat většinu roku venku.

Neúprosné seřezávání

Na udržování požadované velikosti jejich třeba velmi hluboko ořezávat každé jaro. Hlavně stonky upravte na délku 25 cm, nebo, pokud je vedete po konstrukci, zkraťte jen boční výhonky na 3 -4 cm. Buďte neúprosní žádný řez nemůže být dost hluboký.

Zajistěte jim světlo a teplo

Pro dobrý růst a kvetení její poskytněte světlo. V zimě minimálně 11 -15 ° C, jen P.caerulea snáší i teploty blízko bodu mrazu. Dobrým umístěním je skleník.

Nezapomeňte na oporu

Jsou to bujné rostliny, vyžadující pravidelné zalévání a hnojení. Všechny nové dlouhé výhonky veďte, jakmile se objeví, po síti nebo obruči. Příchytkami upevněte rostlinu o oporu. Mučenky bývají velmi žíznivé, pravidelné zalévání je proto, v létě nezbytné. V zimě, kdy přestanou růst, zalévejte méně.