Vytvořte si soukromí na balkoně

Vytvořte si soukromí na balkoně 1

Jste pyšní na svůj pěkný balkon, ale překážejí vám zvědavé pohledy? Udělejte si paraván.

Když soukromí na balkoně nevymysleli architekti domu, je řada na vás. Stačí si vybrat dekoraci na zábradlí, zástěnu, paraván či květinový ráj. Ochrání před rozmary počasí, deštěm i sluncem, zastaví vítr i nežádoucí zájem sousedů.

Květinová džungle

Nejjednodušším řešením je umístit na balkon květináče s vyššími druhy květin a keřovitých trvalek, které vytvoří přirozenou bariéru. Na zábradlí třeba dát klasické, ne visící muškáty a zasadit je do stojících, ne visících Hranta. Rostliny zvýší hranici pohledového horizontu od 30 až do 80 cm.
Bonus – přírodní voňavé řešení

Látkové plachty a paravány

Pokud máte doma starou pruhovanou roletu, využijte ji na balkon tak, že ji napnete a připevníte jako paraván. Látkové plachty dostanete i koupit, mají mnoho barev i potisků, imitují muškáty či palmy. Jsou pevné, z nepromokavého materiálu.
Bonus – pravá dovolenková atmosféra

Záclony a závěsy

Pokud nechcete investovat, vyrobte si soukromí samy. Použijte průsvitnou nebo pestrou barevnou závěsovou textilii, obrubujte ji, přišijte na ni kroužky na záclony a navlékněte je přes šňůru na prádlo. Upevněte podle možností a natáhněte přes zábradlí.
Bonus – vzdušné romantické sezení