Sedací vaky

Sedací vaky 1

Pohodlně se usadit a jen tak relaxovat . V kategorii nábytku najdete několik praktických možností na usazení. Nepochybně zajímavou, ale také komfortní záležitostí jsou sedací vaky . Univerzálnost je jedna z vlastností, které je charakterizují. Narozdíl od sedaček , m ejí totiž variabilní využití , a to pro všechny věkové kategorie.

Důležité je si v první řadě ujasnit, na co je chcete primárně využívat . Jednoduché varianty se přizpůsobí sezení i ležení, jiné tvary poskytnou i stylové doplnění vybrané místnosti . I když nemůžeme hovořit o dokonalé ergonomii, faktem je, že sedací vaky se přizpůsobují vašemu tělu , čímž docílí pocit pohodlí nebo vytouženého odpočinku.

Sedací vaky pro děti

Jen tak si lenošit nebo pohodlně sedět při práci za psacím stolem? Zdřímnout si nebo být aktivní při počítačových hrách ? Nemusíte si vybírat. Sedací vaky v dětských a studentských pokojích splní všechny tyto, i mnohé další, požadavky.

Děti je využijí na hraní, odpočinek i zábavu s kamarády. Ti starší v nich spolu s vrstevníky mohou vést „tajné konverzace „. Ať už je účel jakýkoliv, vybírejte zejména hravé a veselé barvy , vzory či motivy.

Originální dárek – i to jsou sedací vaky. Zejména, pokud vaše ratolest oblibě různé sporty. Nejen v podobě fotbalového či basketbalové míče sklidíte s tímto překvapením úspěch.

Kvalitní výplň je alfou omegou

Tentokrát opravdu neprodává krása. Tedy neměla by. Platí staré známé, že důležité je to, co se ukrývá uvnitř. Základní výplň by měla sestávat z tzv. polystyrénových kuliček EPS (expandovaný pěnový polystyren).

Pouze polystyrenová drť určitě nestačí ! Oproti tvrzenému polystyrenu poměrně rychle splaskne a příjemné není ani klepání. I při samotných EPS kuličkách však buďte obezřetní. Větší kuličky jsou sice pohodlnější, ale při jejich menší velikosti se nemusíte obávat toho, že vak si brzy řekne náhradní náplň .

I materiál má vliv na spokojenost

Povrchový materiál sedacího vaku třeba zvolit na základě dvou hlavních kritérií. Zaprvé, podle toho, jaký je samotný účel , a tedy na co bude sloužit . Zadruhé podle zátěže , která je na něj vyvíjena. Taková podoba sezení v dětském pokoji bude pravděpodobně čelit různým hrám a pravidelnějšímu používání. Odolný potah je proto nutností .

V obývacím pokoji je výběr opět podmíněn , tentokrát i designem sedacích vaků. Ten záleží mimo jiné i na druhu použitého materiálu. Kůže, ekokůže zda nylon splňují estetickou funkci, jakož i snadnou údržbu . Stačí vlhký hadřík a v případě pravé kůže ošetřující přípravek, alespoň jednou za čas.

Moderní zařízení bytu přivítá i sedací vaky z plyše či semiše . Zachování čistoty je ale náročnější. Některé vaky však nabízejí „dvojité potahy“ , které umožňují praní v pračce. Jednoduše stačí vrchní textilii sejmout. Ne všechny produkty dané kategorie jsou praktické i v tomto ohledu.

Malé, klasické, extra velké

Malé sedací vaky jsou využívány méně. Slouží spíše jako taburetky do dětských pokojů pro nejmenší. Většinou se však vyplatí vsadit na střední a větší velikost , která vydrží dětem iv období dospělosti. Ta je navíc vhodným sezením i pro početnou návštěvu , protože se jednoduše přenese v rámci místností. Klasické vaky totiž nemají velkou hmotnost.

Velké a extra velké sedací vaky jsou už jiná káva. Jsou náročné na prostor, a proto se hodí výhradně do místností velkorysých na metry čtvereční . V podstatě mohou plnit funkci pohovky nebo být dokonce alternativou plnohodnotného lůžka .

Pokud jste dospělí a chcete se v sedacím vaku pohodlně usadit , vybírejte výšku alespoň 140 cm . V tomto případě bude podepřena nejen páteř, ale také hlava . Při ležení se zase řiďte výškou vaší postavy.

Účel rozhoduje

Sedací vak na sezení ? Ležení ? Pravidelné nebo příležitostné? Pro děti ? Do obývacího pokoje „na parádu“? Na terasu? Či dokonce pro zvířátka jako pelíšek ? Otázky jsou jednoduché. Pokud i vaše odpověď, podle dostupných informací o materiálech, tvarech, výplních a velikostech si určitě najdete ten pravý .

Vyhoďte si z hlavy mýtus o tom, jak jsou sedací vaky nezdravé . Naopak, mají dobré ortopedické vlastnosti , což znamená, že poslouží také ležícím pacientem. V podstatě jde o jakousi relaxační pomůcku . Vak se přizpůsobí tvaru těla , kterému zároveň poskytne oporu. Páteř a napjaté svaly najednou pocítí úlevu.

Kromě zmíněných možností využití splní vaky účel i při hraní konzolových her . Vhodné jsou také do tělocvičny, odpočinkových místností a čajovny. Ocení je i kojící ženy, které z nich zároveň mohou vyrobit „lehátko“ pro novorozence či batole.

Sedací vaky do exteriéru

Exteriér také přivítá toto moderní sezení. Některé speciální druhy potahových materiálů opravdu „snesou“, a tak je můžete použít například i v bazénu . Odolné jsou zejména nylon, Plastex a polyester .

Outdoorové sezení v podobě vaků využijete na balkoně, terase, ale i v zahradě či v bazénu. Oblíbíte si ho během letních večerů, kdy si například s přáteli vychutnáte dobrý drink. I opalování na alternativní verzi lehátka může být příjemné.

Plusy a výhody

Mezi výhody patří pohodlnost , která zároveň přináší alternativy sezení . Foremnosť a  přizpůsobivost se tělu ocení několik věkové kategorie. Velký výběr tvarů a materiálů zase potěší z  estetického hlediska .

Antialergické vlastnosti (při kvalitní výplni), jakož i možnost praní v případě možnosti snímatelného potahu jsou dobrou prevencí nemocí. V neposlední řadě je plusem i praktičnost, která umožňuje snadnou manipulaci v rámci bytu či domu, a také variabilitu vztahující se na víceúčelovost používání.

 

Design, který si zamilujete

Design není jen o materiálech , ale také o tvarech a barevném provedení či vzorech. Sedací vaky nemusí nést přívlastek nudné . Co se týče tvaru, mezi nejběžnější a zároveň i nejoblíbenější patří hruška, koule či polštář . V nabídce však najdete i tvary připomínající křesla, židle a pod.

Nejen tvarová variabilita , ale také zajímavá barevná škála potahů dělá ze sedacích vaků atraktivní sezení. Luxusní kousky nejsou výjimkou, a tak nouze o  elegantní design nehrozí. Je však pravdou, že tato kategorie nábytku se hodí většinou do moderních interiérů. Do rustikální obýváku by pokus o sladění nemusel dopadnout dobře.

Sedací vak cena

Cena hraje při výběru důležitou roli. Nezapomínejte však na důležitý fakt, a to, že nejde jen o ledajaké sezení. Pohodlnost, víceúčelovost , využití v interiéru i exteriéru s myšlením na zdravé držení těla . Pomineme klasické polštářové a „bean bag“, to vše povyšuje sedací vaky na plnohodnotné křesla .

Pokud se setkáte s nižší cenou při exteriérových sedacích vacích , informujte se o podrobnostech materiálového provedení. Nejen nepromokavost je v tomto případě nutností. Nepochybně potěší i potah s vlastností stálobarevnosti a  protiplísňovou úpravou .