Svatební sezóna: Citron nesmí na žádné svatbě chybět!

Svatební sezóna: Citron nesmí na žádné svatbě chybět! 1

Popři srdíčkách si ve svatebním dekorování stále více prostoru ukořistili zralé, krásné, žluté citrony.Pokud je před vámi příprava k sňatku, určitě tento prvek neignorujte. Nejenže osvěží tradičně zdobení, ale přináší mnoho dobrého.

Zapomenutý symbol lásky

V našich končinách je citron zažitý jako symbol kyselosti a svraštění obličeje. Ale ve skutečnosti je to dlouholetý znak přátelství, dlouhověkosti, čistoty a lásky. Proto je ideální ozdobou na každé dobré svatbě. Kromě tohoto má zdravotní i praktický přínos v domácnosti. Jde o nesmírně funkční dekoraci, která svatebčanům umožní přežít zábavu mnohem intenzivnější, jakoby tento tropický plod na stole chyběl.

 Citron do girlandy

Pokud použijete citrony na svatební zdobení do živé girlandy na stole, oceníte to na pohled i na chuť. Hlavně pokud bude v svatebním menu ryba nebo se podává čaj. V zelených trsech listů žlutá barva skvěle vynikne i na bílém podkladu. A stačí odtrhnout, přepůlit a osvěžíte si nápoj i jídlo. Fantastická zábava pro každého hosta. Ještě lépe, pokud se k citrónu popíjí i tequila.

Plátky do květů

Plátky citronů a pomerančů zvyknou zdobit kytice už nějaký ten pátek.Pokud si připravujete svatební zdobení ze živých květin, tak půlky citronů mohou být hezkým podstavcem pro kytičky, dokáží překrýt stonky, barevně se hodí k fialové, bílé, zelené. Nejenže to super vypadá, ale pravdou je, že takto nakrojeným citron nenápadně osvěžuje vzduch svými silicemi a v místnosti se příjemně dýchá.

Dekorace na schody

Pokud bude nevěsta s ženichem stoupat po schodech, musí být ozdobené. Právě sem se hodí malý pohár s drobnějšími květy a plod citronu se zelenou větvičkou. Jednoduché, levné a velmi efektní.

Alej citroníků

Jde už o něco dražší, ale o to hezčí výzdobu speciálně na léto. Půjčte si pár krásných citrusů v květináči i s plody. Pokud budete mít svatbu venku, tak je to asi nejkouzelnější prvek, který uchvátí hosty a samotných novomanžele přenese pocitově kamsi do exotické země.

Malované dekorace

Není to jen o živém citrónu. Super ukáží kresby svěžího citrónu i na svatebním oznámení, případně na jmenovkách u stolu. Uvidíte, jak se hosté budou usmívat, protože žlutá je i barva optimismu.