Správný nábytek do chodby a předsíně

Správný nábytek do chodby a předsíně 1

V první řadě záleží na velikosti vaší chodby a předsíně. Podle toho později můžete plánovat nákup nábytku.

Pokud máte úzkou chodbu, vyhněte se množství nábytku. Riskujete zranění a omezení pohybu. Vybraný nábytek v chodbě by měl splňovat dekorativní a zároveň funkční účel. Jelikož chodbou přecházíte přímo do zbývajících místností, měla by esteticky ladit ze zbytkem domácnosti.

Praktickým nábytkem je dlouhý pultový stolek nebo i doplňkový stolek půlkruhového tvaru. Tyto stolky obsahují zásuvky, jako úložný prostor pro vaše drobnosti, jako jsou brýle, klíče. Vrch stolku můžete vkusně ozdobit květinami, svíčkami, lampou, případně jinými bytovými doplňky. K stolku se hodí židle, není to však podmínka.

Originálním řešením je na druhé straně koupě lavice. Nachází se většinou v blízkosti dveří. Poslouží vám pro pohodlné obouvání. Navíc poskytuje úložný prostor pro boty, ve spodní části formou poliček nebo košíků. Některé lavice však mají úložný prostor uvnitř. Na háčky upevněny přímo nad lavicí, perfektně zavěsíte kabáty, klobouky nebo i tašky.

Celkový vzhled chodby dotvoří nástěnné police. K dispozici jsou jednoduché police ale i designérské kousky, různých tvarů a velikostí. Jak si je v chodbě zavěsíte je jen na vás. Knihy, fotky nebo sošky elegantně splní dekorativní účel.

Myslet třeba i na sychravé zimní počasí, proto si pořiďte stojan na deštníky. Nezpůsobíte si tak nepořádek v celé domácnosti. Vyberte si takový, který zapadne do interiéru.