Část druhá: Máte doma děti? Tak tato organizace domácnosti se vám bude líbit

Část druhá: Máte doma děti? Tak tato organizace domácnosti se vám bude líbit 1

Tak a pokračujeme … Pokud vám záleží na čisté, přehledné a estetické domácnosti, a to dokonce i při malých dětech, tak čtěte dál. Máme pro vás druhou polovinu z desítky tipů, které si doma zamilujete.

Každý pokoj v domácnosti potřebuje svou správnou organizaci. Od chvíle, kdy se vzbudíme, se spěcháme, připravujeme děti do školy, sebe do práce a často pobíhat po bytě ze strany na stranu. Správná organizace prostoru je klíčem k úspěchu a spokojené atmosféře v rodině.

Systém v prádelně

Zatímco mnozí by mohli oponovat, že nejšpinavější místností v domě je koupelna, což za předpokladu, že nemáte domácí prádelnu, mohla být i pravda, ovšem, pokud máte v domě vyčleněny místo výlučně na praní a skladování použité prádla, tak je jí právě prádelna . Ta totiž vidí pořádné velké množství nečistot a špíny různého druhu. V případě malých dětí je nadílka pořádně bohatá. Dobře míněná radou je uspořádat si věci v prádelně do přehledných košů, například i pro každého člena jeden a sestavte si praktický plán praní, aby se vám zašpiněné prádlo doma nekopila. Pokud budete mít čisticí a prací prostředky a pomůcky v skříních pěkně skladovány, bude vás to motivovat.

Vyčleněné pro studium

V průběhu školního roku bude vaše dítě potřebovat prostor na psaní domácích úkolů, čtení a učení. Buďte kreativní a vytvořte jim v rámci domu prostor, možná i mimo dětského pokoje, pokud je ta stále přizpůsobena víceméně na hraní. Samozřejmě, myslete na to, aby televize a jiné mediální zařízení byly daleko od tohoto místa. Studijní koutek má být v první řadě klidné a zároveň dostatečně prosvětlené a pohodlné.

Skříně dětí jako ze škatulky

Začněte tím, že jim ze Skin vyřadíte všechny věci, které jsou jim již malé ,. Z nějakého důvodu je nechtějí nosit nebo jsou zničeny, či jen čekají na vynosenie mladším sourozencům. Takové věci můžete darovat na dobročinné účely. Vyčleňte jim ve skříni místo pro oblečení do školy, na sport, ale i domácí oblečení.

Organizace koupelny

Děti i dospělí tráví v koupelně skutečně mnoho času. Stejně jako v případě prádelny, iv koupelně platí – organizace, organizace a ještě jednou organizace. Seřaďte vše od toaletních potřeb, kosmetiky až po ručníky. To vám pomůže udržet v ní s minimální námahou řád.

Rodinný kalendář

Pokud vás je doma více a váš režim je poměrně odlišný, vytvořte si rodinný kalendář aktivit, ať už na sledování televize, používání studijního koutku, zvaní si návštěv nebo užívání koupelny.