Jak udržovat a čistit nový koberec

Jak udržovat a čistit nový koberec 1

Snažíte se udržet vaše koberce čisté? Už nehledejte, máme několik užitečných tipů, které vám pomohou udržet váš koberec jako nový!

Koberce jsou měkké pod nohama a poskytují tolik vyhledávaný pocit domova. Čištění koberců však může být noční můrou, proto se podívejte na našeho průvodce tipy a triky, abyste se ujistili, že víte, jak si s tím svým poradit.

Vakuum

Vašemu koberci neuškodí, když jej vysáváte ihned po položení a poté v pravidelných intervalech, i když nevypadá nijak zvlášť špinavě.

Nový koberec bude obsahovat krátká vlákna, která budou odstraněna vysáváním. Množství krátkých vláken, které je z koberce odstraněno v prvních týdnech po instalaci, může vypadat velmi dramaticky, ale ve skutečnosti je to jen velmi malý podíl hmotnosti vlasu a žádným způsobem neovlivní výkon koberce.

Pravidelné čištění vám pomůže, aby váš koberec vypadal dobře po mnoho let.

Odložte bariérové ​​rohože

Bariérové ​​rohože mohou být použity, aby pomohly udržet váš koberec čistý.

Všechny typy podlah se zašpiní, i když některé vykazují nečistoty více než jiné. Koberce bohaté na vlnu, vzhledem k povaze vlněných vláken, je obecně lépe skryjí než syntetické výrobky a také se snáze čistí. Je však dobré použít malé podložky nebo odřezek z vašeho nového koberce ve dveřích kuchyně nebo v jiných oblastech, kde je koberec u tvrdé podlahy, aby se zabránilo šíření mastných míst na koberec. Dveře, kde je přístup z ulice, budou také těžit z malého odřezku nebo koberce.

Nezapomeňte tyto rohože udržovat čisté, aby se na koberec nerozšířila špína.

Se skvrnami se ihned vypořádejte

  • Když se pokoušíte odstranit skvrny, koberec nikdy netřete ani nepřemáčejte. Je velmi důležité odstranit rozlité látky, jakmile k nim dojde.
  • Nedrhněte, hromada by zdrsnila a rozkroutila.
  • Pevné zbytky by měly být jemně odstraněny seškrábáním nožem.
  • Mastné zbytky lze ošetřit odstraňovačem oleje/mastnoty nastříkaným na savý hadřík. Často otírejte, ale neotírejte.

Tekuté skvrny

Rozlité tekutiny by měly být co nejdále odsány čistým bílým hadříkem nebo savým hadříkem. Poté použijte šamponový roztok schválený WoolSafe nebo sprej pro řešení problémů na čalounění a koberce.

Navlhčete oblast skvrny a poté důkladně osušte čistým hadříkem. Opakujte podle potřeby a nechte důkladně zaschnout, než na danou oblast půjdete.

K odstranění rozlitých látek a spreje pro řešení problémů z koberce lze také použít vysavač na mokré sání. V pračce však nepoužívejte vodu, protože nechcete koberec přemočit.