Šindelová střecha

Šindelová střecha 1

Hledáte střešní krytinu, která je levná, lehká a hlavně dlouho vydrží? Máme pro Vás ideální řešení. Asfaltový střešní šindel IKO Cambridge Xtreme 9,5 °.

Šindelové střechy mají nádherný jednolitý vzhled, a to zejména proto, že na nich nejsou vidět žádné spoje, nebo hřebíky / šrouby. Jak je to možné? Každý šindel má dvě části – jednu viditelnou a druhou, kde se umístí hřebíky a ta je pak překryta dalším šindelem. Díky speciálnímu asfaltu se šindele pak k sobě přilepí a zajistí se nepropustnost vody ani kolem hřebíků. Navíc je střecha chráněna dvojitou vrstvou šindelů.

Jednou z největších výhod šindelové střechy je vysoká odolnost vůči větru. Samolepící šindele IKO byly testovány ve větrném tunelu , kde bez problémů vydržely odolat větru o rychlosti přes 220 km / h. I díky své extrémní odolnosti vůči všem extrémům počasí získal šindel Cambridge Xtreme 9,5 ° své jméno. Ochrání střechu před sněhem, ledem, a když bude silná bouře s kroupami, vy si to ani nevšimnete, protože šindel je pružný a nárazy ledovce nebudete vůbec slyšet.

Jak je toto všechno možné? Páteří nebo kostrou IKO šindele je skelná rohož. Tato rohož je tvrdý a velmi odolný materiál, je neporézní a nemění tvar. Díky tomu jsou šindele méně náchylné k rozbití, když jsou vystaveny extrémnímu větru, chladnému počasí nebo když se po nich kráčí. Šindele s touto rohoží jsou také ekologické, protože jsou plně recyklovatelné.

Další skvělou stránkou těchto šindelů je, že je pro majitele domů dostupný široký výběr designů a struktur. IKO šindele na skelné rohoži dávají domem jedinečný vzhled, připomínající dražší břidlice či historické dřevěné střešní materiály.

Střešní šindele Cambridge Xtreme jsou vhodné na nové střechy, ale díky své nízké hmotnosti jsou oblibené při renovacích (hmotnost cca 12kg / m2). Oproti tradičním střešním materiálem vás nečeká dlouhá řada změn jako instalace paropropustné fólie, laťování, nové klempířské prvky, vysunutí střešních oken a jejich úprava v interiéru .. Naplánování prací souvisejících pouze s překrytím šindelů je mnohem jednodušší a časově méně náročný než při celkové renovaci. Při koupi šindelů Vás nepřekvapí vysoké ceny jednotlivých tvarovek, protože samotné doplňky (hřebenáče, nároží ..) se vyrábějí ze základního šindele vyřezáváním.

IKO je si kvalitou svého šindele Cambridge Xtreme 9,5 ° tak jisté, že vám na něj poskytne záruku v délce 30 let a 15 letou Platinovou záruku , která v případě zatékání střechy garantuje opravu střechy a náhradu škody až do výše 100%. Životnost produktu je až 40 let s minimálními nároky na údržbu. Je dostupný v 7 exkluzivních přírodních barvách. Keramizovaný granulát na povrchu zajišťuje UV ochranu a barevnou stálost během celé životnosti.