Různé podlahové plochy na terase vyžadují jiné čištění (část 1)

Různé podlahové plochy na terase vyžadují jiné čištění (část 1) 1

Každá terasa má krásný povrch, když je nová. Po grilování nebo malých dětech by bylo skoro zázrak, kdyby to nepoškodilo. Víš, jak se o ni starat?

Každý povrch – dřevo, keramika a dlažba, kompozitní podlahové krytiny, beton a kámen – má své specifické rysy. Ale při čištění terasy mají něco společného.

Bezkonkurenční wap

Nejjednodušší způsob, jak běžně udržovat všechny typy povrchů terasy, je umýt silným proudem vody. Každý majitel domu, který vyčistil terasu pomocí zahradní hadice, zná své omezení a slabou čistící schopnost. Optimálním řešením je vysokotlaké čističe, známé také jako wapka. Skládají se ze tří základních částí: čerpadla, hadice a trysky s vysokým tlakem. Při jejich výběru se zaměřte na dva parametry – tlak a průtok.

 I když můžete najít modely s tlakem 90 až 200 barů, pro efektivní čištění terasy preferujte tlak mezi 120 a 140 barů. Průtok určuje množství vody protékající čerpadlem v litrech za hodinu. Model s průtokem 300 litrů za hodinu je dostačující pro terasu o rozloze 12 metrů čtverečních, která dosahuje více než 400 litrů za hodinu u větších ploch. Praxe ukázala, že každý, kdo se pokusí výrazně ovlivnit efektivitu wapkinů, se nezmění.

Tvrdí dřevo

Jeho teplý povrch a krása přírodního materiálu vybírají výběr povrchu na mnoha terasách. Druhá věc je, že kromě jiných materiálů vyžaduje údržba a čištění nejvyšší pozornost. Máte trochu starosti, pokud vám nevadí šedý dotek, který zachycuje dřevo za počasí.

Držte dřevěnou podlahu na terase co nejdéle, bez známky poškození, jednou nebo dvakrát ročně naneste impregnační nátěr nebo průhledný olej. Alternativními řešeními jsou také ochranné glazury, které současně oživují barvu dřeva. Pokud se chcete vyhnout práci po několika letech odstraněním hrubé popraskané vrstvy, využijte tenké vrstvy filmu, které se vloží do dřeva.

Více pružných kompozitů

Dřevěné terasy, které tvoří nejméně 30 procent plastů a zbytku dřevní mouky, nevyžadují každoroční impregnaci jako přírodní dřevo.

Na běžnou údržbu a odstranění nečistot jako je usazen pyl a prach, listí ve spárách, vodní mapy nebo křída, stačí použít pouze vysokotlaký čistič. Na skvrny od potravin, mastnoty a olejů použijte speciální čističe kompozitních terasových desek k tomu určené. Po doporučeném čase opláchněte vodou.