Co je Feng Shui?

Co je Feng Shui? 1

Feng Shui je filozofie a umění vyvinuté před více než 3000 lety v Číně. Slovo „Feng“ znamená „vítr“ a „Shui“ se překládá jako „voda“. Ve Feng Shui je zásadní vztah mezi lidmi a místem, kde žijí nebo tráví svůj čas. Podle Feng Shui změnou uspořádání věcí kolem nás měníme náš vztah k našemu prostředí a dostáváme lepší zdraví a prosperitu.

Dnes lidé na celém světě používají principy Feng Shui, aby učinili své domovy pohodlnějšími a atraktivnějšími. Mnozí zařizují své domovy tak, aby měli větší štěstí a zdraví. Principy Feng Shui říkají, že vše kolem nás má čchi, neboli životní energii. Zvýšením toku čchi v našich domovech a na pracovišti podporujeme lepší tok v našem každodenním životě.

Feng Shui pro váš domov

 

Design Feng Shui můžete začlenit do svého domova pomocí těchto jednoduchých tipů:

  • Dávejte pozor na svůj vchod: Chi vstupuje do vašeho domova vašimi předními dveřmi. Chcete, aby tento prostor nebyl nepořádek a byl dobře osvětlený. Klíčové kusy nábytku, jako je postel, sporák nebo stůl, byste měli umístit čelem ke vstupním dveřím.
  • Zvažte barvu: Každá barva evokuje význam a emoce. Zemské barvy, jako je hnědá, souvisí s péčí o sebe, zatímco modrá zvyšuje moudrost. Modrá podlaha může být skvělá do pracovny a hnědá by byla skvělá do koupelny.
  • Používejte přírodní podlahy: Dřevěné podlahy přinášejí uzemňující životní energii. Přírodní materiály jako břidlice, dřevo a kámen jsou ideální pro zakořenění energie.
  • Odstraňte nepořádek: Předpokládá se, že nepořádek brání toku čchi a brání pokroku. Čisté, dobře organizované prostory jsou důležité pro pohyb energie.
  • Vyhněte se rušným vzorům: Rušné vzory stahují oči dolů. Vyberte si jednoduché tvary, jako je šestiúhelník, chcete-li vzory na kobercích, dlaždicích nebo vinylových podlahách. Vyhněte se čarám, šachovnicovým vzorům, výbuchům hvězd a diamantům na podlaze, abyste podpořili pozitivní energii.