Posuvné dveře vás zbaví starostí s nedostatkem prostoru v bytě

Posuvné dveře vás zbaví starostí s nedostatkem prostoru v bytě 1

V příbytku s nedostatkem místa je každý centimetr vzácný. Pokud se do více místností vchází z předsíně či z jiné menší pokoje, interiérové ​​dveře s otevíráním směrem ven problém nevyřeší.

Když se z dlouhé úzké předsíně, kde jsou i dveře do koupelny, šatníku, komory či WC, vchází také do kuchyně a dalších místností, z chodby se stává labyrint křídel dveří. Problém lze vyřešit zcela elegantně – montáží posuvných dveří.

Posuvné dveře při otevírání nevyžadují téměř žádné místo navíc. Posouvají se po pojezdové liště umístěné v garnýž na stěně. Nebo se zasouvají do tzv. stavebního pouzdra, které se pro tento účel vybuduje v šířce několika centimetrů, aby se do něj křídlo posuvných dveří mohlo zasouvat.

Montáž posuvných dveří je univerzálním řešením vstupu do malých místností, protože při otevírání nepotřebují žádné další místo ani na jedné své straně. Jejich další zajímavou výhodou je to, že nevyžadují instalaci prahu ani podlahovou pojezdovou kolejnici v prostoru dveřního otvoru. Výsledkem je snadné a tiché otevírání dveří a zároveň bezbariérový přístup. Oceníte i designové zpestření interiéru, dlouhou životnost a snadnou údržbu – to jsou hlavní přednosti, jaké posuvné dveře do interiéru přinášejí.

V nabídce výrobců jsou posuvné interiérové dveře ve dvou konstrukčních variantách: posuvné dveře do garnýže nebo takové, co se zasouvají do stavebního pouzdra ve stěně.

Posuvné dveře do garnýže mají jedno nebo dvě křídla, které se pohybují těsně podél stěny po pojezdové liště. Ta je součástí garnýže, která se montuje buď na stěnu, nebo na obložkovou zárubeň.

Posuvné dveře s pouzdrem se zasouvají do stěny. Jejich výhodou je, že plochu stavebního pouzdra, kam se dveře zasouvají, lze využít jako klasickou stěnu včetně celého prostoru podél ní. Můžete tedy na ni zavěsit obrázky, poličky či věšák.

Značnou předností posuvných dveří je to, že na jejich namontování nejsou nutné žádné speciální stavební úpravy. Bezchybná funkčnost posuvných dveří si však při instalaci žádá preciznost. Výrobci proto doporučují, abyste si na montáž posuvných dveří přizvali odborníky z interiérového studia, kde jste si dveře objednali. Odborná montáž posuvných dveří je zárukou jejich dlouhodobého bezchybného fungování a vaší spokojenosti.