Cool nápady na podlahy

Cool nápady na podlahy 1

Hledáte pod nohy něco poutavého? Typ podlahy, kterou máte, může v místnosti působit dramaticky a udávat tón celému prostředí. Ale u tak velkého a rozsáhlého prvku je z čeho vybírat, než jen koberec nebo vinyl. Zde je pět nápadů, které dokážou proměnit místnost z jakž takž na úchvatnou.

Přírodní korek

Pokud potřebujete trochu tepla a měkkosti pod nohama, podívejte se na korek. Korek je podlahový materiál s řadou charakteristických vlastností. Je to jemně houbovitý materiál s jedinečným dojmem, který přináší potěšení vašim nohám. (Nemluvíme o instalaci recyklovaných zátek z lahví od vína.) Je to ideální podlaha pro každého, kdo trpí alergiemi, protože odolává plísním. Korek má také tlumený, přirozený vzhled, podobný tvrdému dřevu.

Měkká guma

Gumové podlahy nejsou jen pro dětské prostory. Pohlcují zvuk a jejich měkký, tlumený došlap ho činí bezpečným pro chodidla v místnostech, jako jsou koupelny, kuchyně, tělocvičny nebo kdekoli, kde hrozí nebezpečí uklouznutí. Guma je obvykle k dispozici v jasných pevných a skvrnitých odstínech, které jsou skvělé pro zábavné prostory. Guma může být instalována ve formě desky nebo dlaždice. Podlaha se obecně poměrně snadno pokládá a hmotnost materiálu ji drží na místě, takže nejsou nutná žádná toxická lepidla. Pro odstranění jednoduše nadzvedněte podlahový materiál.

Mozaikové sklo

Pro elegantní, sofistikovanou, stylovou a snadno udržovatelnou podlahu zvažte mozaikové skleněné dlaždice. Mozaikové skleněné obklady nejsou jen do koupelny – začleňte doteky mozaikové podlahy do podlahy v chodbě nebo na terasu, abyste jinak nevýrazným prostorům dodali elegantní a ornamentální nádech. Tyto špičkové materiály jsou vyrobeny z extra tvrdého vyztuženého skla a jsou obvykle připevněny k podložce pro montáž ze síťoviny pro snadnou instalaci. Dostupné vzory se velmi liší, protože na sklo lze tisknout téměř jakýkoliv dekor.

Dekorativní beton

Nejchladnější varianta podlahy už může být dávno pod nohama. Pod hotovou podlahou můžete mít betonový podklad. Vezměte betonovou podlahu ze surového stavu a dejte jí dekorativní, uhlazený nebo lesklý vzhled. S betonem můžete použít libovolný počet technik, včetně leštění, texturování a barvení kyselinou. Může být také přidána další vrstva betonu a smíchána s barevnými úpravami nebo s vloženými dekorativními předměty.

Hotová překližka

I když je levná, běžná a užitková překližka často považována za pouhou podkladovou podlahu, lze ji použít také jako hotovou podlahu. Když ji použijete jako hlavní vrstvu, získáte ekonomickou prázdnou břidlici pro malovanou nebo mořenou podlahu. Bohatě mořená překližková podlaha může konkurovat vzhledu tvrdého dřeva. Plně utěsněnou polyuretanovou podlahu lze snadno čistit vlhkým mopem. Je to ideální řešení do místnosti, která si nemůže dovolit větší výšku silnější podlahy nebo do prostoru s velkým provozem.