Základy feng-šuej v obývacím pokoji

Základy feng-šuej v obývacím pokoji 1

Obývací pokoj je místo, kde se setkává celá rodina a přijímáme v ní návštěvy. Mělo by v ní panovat příjemné prostředí pro soukromý i společenský relax. Někdy stačí změnit barvu stěn, přemístit zařízení, vyměnit dekorace a hned je v ní lepší atmosféra.

Bez balastu

Chcete-li se v obývacím pokoji příjemně cítit, nesmí být v ní nepořádek a zbytečnosti. Staré noviny, časopisy, nezaplacené šeky a další „resty“ buď vyhoďte nebo odložte, aby nebyly na očích. Doplňky v obývacím pokoji mají podporovat rodinný život a soudržnost. Vystavte společné fotografie, obrazy a dekorace, které symbolizují rodinu. K útulnosti přispějí pokojové rostliny, polštáře, svíčky. Hojnost a pohostinnost symbolizují živé květiny, mísy s ovocem nebo pochutinami.

Sedací souprava

Nejdůležitějším zařízením v obývacím pokoji je sedací souprava. Při jejím umístění dodržte základní pravidlo, aby nikdo neseděl zády ke dveřím nebo oknu. Ze sedačky má být výhled na celou místnost. I proto je vhodnější, pokud sestává z několika samostatných kusů. Feng-šuej doporučuje rozmístit sedací nábytek do tvaru písmene U. Větší pocit jistoty navodí, pokud sedačku umístíte zády ke zdi. Stejně k tomu přispěje vysoká opěrka zad.

Televizor

Rozmístění a množství nábytku závisí na velikosti obývacího pokoje. Pokud je menší, nepřeplňujte ji rozměrným a masivní působícím tmavým nábytkem. V prostornějších místnostech ho umístíte proporčně vyváženě. Část zařízení můžete nahradit velkými hrnkovými rostlinami. Při otevřených prostorech s vysokými stropy stoupá pozitivní energie nahoru, pryč od odbytnej plochy, proto je třeba ji zadržet. Vymezte obývací prostor alespoň opticky pomocí nábytku, skleněné příčky, velkého pokojového květu nebo paravánu.