Provensálská kuchyně – stopy času, jednoduchosti a romantiky

Provensálská kuchyně – stopy času, jednoduchosti a romantiky 1

Původ provensálských kuchyní je samozřejmě Provence na jihu Francie, v oblasti hraničící s mořem a známé jako „zahrada Francie“. Tato oblast je obdařena úrodnou půdou a teplým, hladivým sluncem. Levandulová pole mu dodávají vůni a slunečnice a olivovníky mu dodávají zvláštní a nezapomenutelný charakter. Tato oblast je synonymem silné kulinářské tradice, kastrolové kuchyně, dobrého vína a trhů s bohatými čerstvými místními produkty.

Uvnitř typického domu nebo venkovské restaurace u silnice najdete vřelé rodinné prostředí a starodávnou romantickou atmosféru. Srdcem domu je prostorná, rustikální kuchyně se silným zastoupením, kde se rodina na konci dne schází u relaxačního jídla. Vřelou atmosféru mohou doplnit potištěné závěsy, košíky s čerstvou zeleninou a popínavé vinné révy, které při západu slunce vykukují okenicemi.

Provensálská kuchyně je funkční kuchyně, navržená tak, aby pohodlně sloužila obyvatelům domu a jeho hostům.

Ve starých kamenných domech charakteristických pro Provence lze najít odhalené kamenné zdi, hrubě opracované stropní trámy z místního dubu, dlaždice, nepřeberné množství skříní, pracovní plochy z masivního dřeva, podlahy z terakoty nebo rustikálního dubu a závěsy a skříně v pastelových barvách. barvy: olivová, levandule, rozmarýn, okrová, béžová – barvy, které odrážejí moře a krajinu regionu.

Používáme mléčné barvy – přírodní vodou ředitelné barvy v živých barvách a pestré kování, které dovážíme ze zahraničí.

Na rozdíl od moderních kuchyní, které známe, se tento styl kuchyně nepokouší skrýt kuchyňské náčiní, suroviny nebo kuchařky. Je záměrně navržen tak, aby to vše zpřístupnil kuchaři i rodině, návštěvám a hostům.

Materiálem, který je s provensálskou kuchyní nejvíce spojován, je samozřejmě dřevo. Dalšími materiály jsou nerezová ocel, kované železo a další kovy v různých barvách a strukturách. Ty jsou integrovány do tradičních provensálských prvků, jako je dekorativní kování, vnější panty a odpovídající kliky, lepty, různé čalounění oken a dveří a další. Našli jsme pro vás velký výběr provensálských kuchyní.

Provensálská venkovská kuchyně má starosvětský vzhled, na kterém se podepsal ubíhající čas. Přesto si tato kuchyně zachovává mladistvý šarm a vitalitu. Žije, dýchá a prosperuje na jihu Francie a po celém světě.

Do kuchyní ve stylu Provence se také výborně hodí dřevěné podlahy. Velký výběr naleznete zde na stránkách Supellex.