České vinylové podlahy Fatra Thermofix

České vinylové podlahy Fatra Thermofix 5

Tento druh vinylových podlah pochází od české společnosti Fatra. Jedná se o specifickou heterogenní a velmi luxusní krytinu, vyráběnou v dílcích.

Vinylová podlaha Fatra Thermofix je díky svým vlastnostem vhodná do každého prostředí – do bytů i do komerčních a průmyslových prostor. Je odolná vůči opotřebení – nepoškodí ji ani kolečka kancelářských židlí.

Podlahovou krytinu Thermofix  tvoří pět vrstev:

 1. povrchová PUR úprava
 2. nášlapná vrstva
 3. dekorační vrstva
 4. skelné rouno
 5. spodní nosná vrstva

České vinylové podlahy Fatra Thermofix 6

Vinylové podlahy Fatra Thermofix zahrnují tyto kolekce:

 1. Thermofix Wood – jak již název napovídá, jedná se o dílce s věrnou imitací dřeva, a to habru, buku, dubu, borovice, topolu, jasanu a tisu, v různých barevných odstínech od bělené až po temně hnědou; podlahovina má dlouhou životnost, nízký kročejový hluk, je zdravotně nezávadná a vyrobena je z ekologických materiálů; lze ji použít při podlahovém vytápění, a je možné ji kombinovat s ostatními typy v kolekcích; rozměry dílců jsou 1200 x 180 mm, tloušťka 2 mm, nášlapná vrstva 0,4 mm, zátěž 23/42.
 2. Thermofix Stone, Textile – dokonale napodobuje vzhled kamene, např. travertin, břidlici a pískovec; dodává se ve dvojím provedení:
 3. a) rozměry dílců: 900 x 300 mm a 450 x 450 mm; celková tloušťka je 2 mm a nášlapná vrstva činí 0,4 mm; zátěžová třída 21/41
 4. b) rozměry stejné, celková tloušťka 2,5 mm, nášlapná vrstva 0,8 mm, zátěž 23/43
 5. Thermofix Art – v této nabídce si můžete vybrat z 8 dřevěných dekorů s hrubým dezénem (smrk, dub, buk, ořech a kaštan); dílce jsou v těchto rozměrech: 1829 x 18 mm, tzn., že podlaha bude vypadat jako vyrobená z dlouhých prken; celková tloušťka dílce je 2,2 mm a nášlap 0,6 mm; zátěžová třída 23/42.

České vinylové podlahy Fatra Thermofix 7

Pokládka

Doporučujeme zajistit si zkušeného podlaháře. Pokud se však odhodláte k položení nové podlahy sami, může vám pomoci několik našich tipů:

 • zajistěte si pevný, hladký, rovný, suchý a přebroušený podkladový povrch
 • použijte doporučený druh lepidla
 • pořiďte si následující pomůcky: ježkový a článkový válec, zubové stěrky, nože
 • jednotlivé dílce pokládejte až na zavadlé lepidlo
 • položená podlaha se válcuje článkovým válečkem a po 1 – 4 hodinách se ještě jednou převálcuje
 • s celkovou zátěží nové vinylové podlahy Thermofix počkejte dva až tři dny