Ombré pojem a využití na stěnách

Ombré pojem a využití na stěnách 1

Efektní procházení barev od světlých k tmavým tónům se stalo hitem zejména díky krásným hřivnu celebrit, které si takto upravují vlasy. Zamysleli jste se však někdy nad tím jak by vypadaly s podobným stínováním stěny vašich interiérů?

Ombré pojem jako takový popisuje právě několikastupňové odtieňovanie barevnosti, kterou jste si zvolili. V minulosti se tento postup používal zejména při barvení látek, ale postupně přešel do mnoha odvětví. Pokud se zamýšlíte nad malováním svého hnízdečka a hledáte vhodnou alternativu, něco stylové a neokoukané, nahlédněte do galerie a nechte se inspirovat.

V první řadě si definujte, ze kterého rohu stěny chcete stínování použít. Shora dolů nebo zprava doleva, diagonálně? Zvažte přitom postavení nábytku a celkového zařízení místnosti, kterou jste se rozhodli takto oživit. Později si jemně naznačte průchodnost barev podle počtu odstínů. Můžete zvolit tři a více, podle vlastního uvážení.

Základem by pak měl být tzv. base coat – základní / prvotní nátěr a před ním samozřejmě příprava povrchu (odstranění hřebíků a úprava nerovností pomocí sádry).Ideální je začít s prostředním odstínem tak, aby mezi každým dalším odstínem zůstala mezera přibližně 10-12 cm na pozdější doladění přechodu barev. Přechody vytvoříte spojením a namícháním dvou sousedících tónů. Zde postupujte jednoduše intuitivně.Odstupujte od stěny a pracujte kreativní tak, abyste nakonec byli spokojeni s vlastním výtvorem. Uvidíte, že chvilka trápení, míchání a později úklidu bude stát za ty příjemně překvapené pohledy příchozích návštěv.

2

Autor: