Od látkových rolet po clonové: jaké jsou nové trendy a možnosti?

Od látkových rolet po clonové: jaké jsou nové trendy a možnosti? 1

Přemýšlíte o zkrášlení svého interiéru, ale nevíte, jak na to? Atmosféru doma netvoří jen nábytek, koberečky a dekorace, ale i vaše okno. Zajímavá, vzorovaná či barevná roleta dokáže změnit a pozvednout úroveň vašeho příbytku. Nebo hledáte spíše zatemnění, které efektivně ochrání okno? Podívejte se na trendy v roletách.

Stínění je důležitou součástí domácností, protože umožňuje libovolnou regulaci slunečního svitu a dostatečný komfort. Rolety si můžete pořídit buď vnitřní (interiérové) nebo vnější (exteriérové), kterým se někdy říká i předokenní.

Interiérové ​​rolety

Interiérové rolety mají tu výhodu, že jsou cenově dostupné, snadno se montují a dají se vybrat ze široké palety barev a vzorů. Doladit tak dokáží prakticky jakýkoliv, i atypický interiér. Dostupné jsou také s motivy, jaké zkrášlí pokoj vašich dětí.

Kromě designu si můžete libovolně zvolit světelnou propustnost látky, od těch najpriehľadnejších, připomínajících záclony, až po zcela zatemňující látky, tzv. blackout rolety. Rolety se dají ovládat ručně i automaticky, pomocí elektrického ovládání. Látkové rolety jsou evergreen, jaký nezklame nikdy. Pokud hledáte zajímavý a zároveň funkční doplněk do interiéru, kupte si zajímavě vzorovanou roletu podle svého gusta.

Exteriérové ​​rolety

Předokenní rolety mají hned několik výhod. Nejenže se hodí k fasádě a dodávají domu moderní vzhled, ale působí také jako optická bariéra a chrání vaše soukromí a bezpečnost. Kromě toho, že výborně stíní, šetří také energii, protože v létě zabraňují přehřívání interiéru av zimě zas unikání tepla. Oceníte je také v případě, že máte okna do rušné ulice, rolety totiž působí jako zvuková izolace.

Venkovní rolety se dají ovládat manuálně pomocí kliky nebo šňůry, nebo automaticky, když se stačí dotknout tlačítka na ovladači či mobilu, a motor rolety sám stáhne.

Vyzkoušejte moderní clonové rolety

Vedle klasických venkovních roletách z plastu či hliníku jsou v poslední době stále oblíbenější clonové rolety . Ty mají speciální látku, přes kterou není vidět dovnitř, ale ven přes ně pohodlně uvidíte. Látka je velmi odolná nejen vůči slunečním paprskům, ale i vůči teplu, které zachycuje. Interiér se díky její termoregulačnímu efektu nepřehřívá.

Výběr rolet do domácnosti je široký a každému se líbí něco jiného. Ať si už zvolíte vnější či vnitřní, clonové nebo klasické látkové žaluzie, můžete se těšit na pohodlnou regulaci slunečního svitu.