Mozaika v koupelně působí luxusně a nadčasově!

Mozaika v koupelně působí luxusně a nadčasově! 5

Toužíte po neobyčejné koupelně, která bude vyzařovat tu správnou atmosféru? Vyzkoušejte mozaiku, která oživí každou koupelnu a patří mezi stále oblíbenější obklady. Správně zvolená mozaika vytváří dojem luxusu a i po desítkách let bude vypadat moderně. V současné době je mozaika v hledáčku interiérových designérů, neboť se hodí na různé plochy v koupelně.

Mozaiky z přírodních materiálů

Mozaiky do koupelny se vyrábějí nejčastěji z přírodních materiálů. Zdaleka nejpopulárnější je keramická mozaika s oblými hranami. Výhodou této mozaiky je její příjemný povrch. Pozadu nezůstává ani skleněná mozaika z barevného nebo čirého skla. Mezi její přednosti patří nulová nasákavost, odolnost proti chemikáliím a protiskluznost. V neposlední řadě můžete do své koupelny zasadit kamennou mozaiku s dlouhou životností a luxusním vzhledem.

Trendy v mozaikách

Zatímco v minulosti se malé dílky mozaiky pokládaly do cementu, v současné době se prodávají čtverce o rozměru 30 x 30 cm složené z jednotlivých dílků mozaiky. Díky tomu se s mozaikou snadno manipuluje a podle své libosti z ní můžete vytvořit nevšední vzory, originální obrazce nebo různé geometrické tvary. Novinkou na trhu s mozaikami se staly velkoformátové mozaiky lepené na síťky, které mají minimum spár.

Mozaika v koupelně působí luxusně a nadčasově! 6

Kam mozaiku v koupelně aplikovat?

Mozaika má tu výhodu, že ji můžete použít v koupelně i do oblých rohů nebo na asymetrickou sanitární techniku. Zároveň ji můžete nastříhat na míru a podle libosti kombinovat a vytvářet proužky. Mozaiku můžete umístit na stěny, podlahu, vanu, kolem umyvadla nebo jí ozdobit sprchový kout. Zvolit si můžete jakékoliv množství odstínů a ukázat svou kreativitu.

Rozmanitá nabídka mozaiky

V obchodech a e-shopech můžete vybírat z mnoha barevných odstínů a trendy vzorů. Inspirovat se můžete například u věhlasné značky mozaiek Bisazza dále si své určitě najdete i se značkami Trend, Armonie nebo Atlas Concorde. V nabídce nechybí mozaika s jakýmkoliv povrchem: matná, lesklá, glazovaná nebo neglazovaná. Vybere si proto opravdu každý, a to i ten nejnáročnější zákazník. Vytvořte z mozaiky neotřelou dekoraci na zeď a kombinujte ji s velkoformátovými obklady i klasickými keramickými dlaždicemi. Výsledek bude dokonalý!

Mozaika v koupelně působí luxusně a nadčasově! 7

Mozaika Appiani vyšperkuje vaši koupelnu

Italský výrobce mozaiky Appiani navázal na slavnou historii italské mozaiky. Tento výrobce nabízí keramickou mozaiky v širokých variacích barev, tvarů a kombinací. Přání zákazníků je pro něj na prvním místě a dokáže vyrobit mozaiky nestandardních tvarů, které v sobě odrážejí italskou krásu. Podlehněte i vy dechberoucí nabídce od Appiani a vneste do svého domova prvky Středomoří.

Ať už si vyberete mozaiku z jakéhokoliv přírodního materiálu, záleží čistě na vašem vkusu, jakým způsobem ji poskládáte nebo zda z ní vytvoříte obraz. Snadno ji sladíte s různými druhy obkladů a dlažeb, zejména v bílé barvě. Popusťte uzdu své fantazii a obložte mozaikou jakoukoliv část koupelny.