Lesklé kuchyně

Lesklé kuchyně 1

Na podzim často zařizujeme nové kuchyně, abychom do Vánoc zkrášlili své bydlení. K stálicím na trhu i přes změny trendů patří lesklé kuchyně. Na co si dát pozor při výběru kuchyně, abyste za své peníze dostali ten nejlepší variantu?

Při výběru nové kuchyně se většina zákazníků zajímá o design, barvu a dispoziční řešení. Před samotným nákupem by ale měli věnovat velkou pozornost volbě materiálu, ze kterého bude srdce domova vyrobené. Je jich bezpočet a ovlivní vzhled, cenu i kvalitu nábytku.

Když projdete kuchyňská studia, zjistíte, že lesklých kuchyní, barevných i bílých, které stále patří k nejoblíbenějším, je tu vystavených mnoho a materiály jsou si vzhledem podobné. Laici uvidí rozdíl v míře lesku, ale většinou už netuší, zda je povrch dvířek lakovaný nebo vybavený akrylátem, fólií nebo laminem. Co dělat, abyste při výběru kuchyně nepopálili? Poradíme.

Povrchových úprav přibývá 

To, že zákazníci nevědí posoudit a porovnat kvalitu materiálu a vybavení kuchyně je logické, protože nábytkářský obor se rychle vyvíjí a variant materiálů a povrchových úprav přibývá. A proto není lesk jako lesk. Markantní je to hlavně při bílých kuchyních . 

“ V našich studiích zájemci objeví tak vystaveny kuchyně, jakož i vzorkovnice s prohlídkou bílých lesklých povrchů. Co všechno uvidí? PET fólii, fólii s dodatečnou povrchovou úpravou, což bývá nejčastěji přelakování, ale může to být i dodána patina a jiné vizuální efekty, leštěné lamino, obyčejný lak, leštěný lak, často ho najdete pod pojmem lak ve vysokém lesku, nebo lakované dvířka, na kterých je nalepena dva milimetry silná deska z tvrzeného skla. A zapomenout nesmím ani na akryl, „ jmenuje povrchy  specialista na kuchyně Oresi .

Rozdílné povrchy a ceny

Každý tento povrch tvoří jinou cenu kuchyně a často také různý estetický dojem. A v tom se laik samozřejmě nevyzná. Například lakovaný nábytek patří k luxusním provedením , laky se různými metodami nanášejí v několika vrstvách, do jeho ceny se tak promítá i náročnost práce. Lak umožňuje volbu z mnoha barev az matného nebo vysoce lesklého provedení. 

Společnost nově nabízí v třídě Dolte Collection by Andrea Capovilla i kuchyně Glam Face a Forever Young , které mají povrch z HPL laminátu ve vysokém lesku v různých barvách as antibakteriální úpravou povrchu nebo s metalickými odlesky v jemných a elegantních odstínech karneol, jaspis, jantar a achát .

Lesk je zajímavý i pro doplňky v kuchyni. Použitím skla, zvláště uměleckého díla, víte vykouzlit zcela nový pocit iz industriální či dekorových matné kuchyně.