Kouzelné zahrady

Kouzelné zahrady 1

Možná opravdu máte zelené království, ve kterém už netřeba slámky přeložit – a možná vás právě tento výběr inspiruje, abyste z obyčejných dvorů, zadních zahrad a tmavých koutů udělali okouzlující zákoutí.

Struktury na zemi

Zahradní základ je: betonový chodníček a trávník. Případně: cestička z betonových tvárnic a záhon květin. Nám se však zalíbily kombinace více materiálů, které dělají ze zahrad nezapomenutelné místa. Například kombinace betonových čtverců, oblázků a aleje z rododendronů. Představte si to, když povyrostou a nádherně rozkvetou!

Dělicí branky

Nemá smysl dělit pozemek nesmyslnými ploty, ale pokud je vaše zahrada dlouhá jako žížala, nízký zídku nebo dřevěný plot s brankou jí může dodat nádech tajemství.Navíc takto se dá oddělit například užitková část zahrady od rekreační. V případě, že máte psa, je to dekorace k nezaplacení.

Slavobrány pro všechny

Vladaři si stavěli majestátní portály a vítězné oblouky, správný zahradník by si měl postavit alespoň subtilní arkádu – nebo rovnou sérii jemných slavobrány.Jednak tvoří zajímavý vertikální prvek – a také vás navnadí na to, abyste kolem nich zasadili hezké popínavé rostliny, které v sezóně rozkvetou a naplní vám zahradu příjemnou vůní.

Světlo nebo voda

Vodní prvek nebo důmyslně rozmístěné zahradní osvětlení, které světelnou stínohru vnese dynamiku do zahrady. To jsou dva způsoby, jak „roztancovat“ zahradu. (Přirozeně kromě větrné smrště.) Oba prvky však cosi stojí, a tak dříve, než se pustíte do nadšeného zkrášlování zahrady, je dobré alespoň přibližně vypočítat nejen počáteční náklady, ale i průběžné. nefunkční fontánka totiž působí dost frustrující.

Tajemné zákoutí

Co však nestojí mnoho, je vybudování tajemné skrýše v stinném koutě zahrady. Věděli jste například, že hosty nepotřebují mnoho světla a dají se sehnat různé druhy s různým zabarvením i tvarem listů? Na tmavším místě se jim bude výborně dařit a brzy se můžete předvést jako sběratel těchto pozoruhodných květin.