Toužíte po venkovské romantice? Namontovat umělé trámy je hračka!

Toužíte po venkovské romantice? Namontovat umělé trámy je hračka! 1

Interiér v takovém stylu můžete jednoduše vytvořit prostřednictvím umělých trámů.

Dřevo nebo ne? 

Umělé trámy jsou vyrobeny z polyuretanu a vzhled starého dřeva imitují velmi autenticky. Nechybí na nich dokonce ani praskliny. Oproti dřevěným trámem mají několik nesporných výhod.
Kromě nízké ceny to jsou nízká hmotnost, snadná manipulace, montáž a nenáročná úprava.
Trámy mohou mít různé rozměry a délku, od 2 do 4 metrů. Na potřebnou velikost jejich upravíte obyčejnou pilkou na dřevo nebo ostrým nožem.

Trámový strop bez jediného hřebíku

Instalaci umělých trámů zvládne každý šikovný kutil. Na strop je stačí jednoduše přilepit. Spoje mezi jednotlivými kusy jsou plastové, ale imitují kovové.
Umělé trámy jsou uvnitř duté, takže je můžete využít k vedení kabelů, teplovodních trubek, namontovat do nich bodová světla nebo klimatizaci.
Trámy mají různé rozměry od 2 – 4 metrů, různé odstíny dřeva. Můžete je jednoduše řezat pilkou na dřevo nebo nožem.

Pro útulný domov

Místnost s trámy působí dojmem podkrovního prostoru, který má zvláštní kouzlo. Umělé trámy vyniknou nejlépe v prostorech s vysokými stropy, ale nemusíte se jich bát ani v bytech se standardní výškou. Tehdy raději použijte raději světlé odstíny „dřeva“ nebo bílé trámy, abyste prostor opticky nesnížily.
Mezi nejběžnější povrchové úpravy patří cedr, borovice, dub.

Harmonie v prostoru

Krása trámů, která je charakteristická pro rustikální styl zařízení slušet každé místnosti. Záleží na vás, zda jejich aplikujete v celém bytě nebo ve vybrané místnosti. Trámy jsou krásné v kuchyni, obývacím pokoji, koupelně i v ložnici.
Podstatné je vybrat vhodné členění trámů a jejich barevnost, aby harmonizovaly se zařízením místnosti.
Prostřednictvím trámů můžete na stropě vytvářet různé obrazce. Můžete ho rozdělit na pravidelné pásy, stejné čtverce i nepravidelné útvary.

I do exteriéru

Umělé rámy nejsou vyhrazeny jen do interiéru. Aplikovat je můžete v exteriéru v podobě pergol, falešných sloupů, obkladu domu a překrytí terasy. Na rozdíl od dřeva je však nemusíte ošetřovat prostředky vůči škůdcům ani nepříznivému počasí a budou krásně celé roky.