Korkové podlahy jsou komfortní a udrží teplo

Korkové podlahy jsou komfortní a udrží teplo 5

Velmi oblíbenými se čím dál tím více stávají podlahy, které jsou vyrobeny z korku. Tyto korkové podlahy, nejenže mohou vytvořit příjemný vzhled vašeho interiéru, ale jsou také tím pravým pro ty, kteří mají rádi teplo. Korek je totiž přírodním tepelným izolantem. Skvěle se tak hodí nejen na chaty a chalupy, ale díky svým vlastnostem také do bytů i domů. Navíc zaujme také příznivce zdravého životního stylu, protože se jedná o čistě přírodní materiál, který je ekologický a zdravotně naprosto nezávadný.

Korkové podlahy jsou komfortní a udrží teplo 6

Korek je pro nás velmi příjemným materiálem

Dopřejte vašim nohám luxus. Korek je pro naše tělo přirozeně příjemným materiálem, který si budou užívat také vaše nohy. Zejména v ložnici či obývacích prostorách tak oceníte podlahu příjemnou na dotek. Uvidíte, že si ji vaše nohy zamilují. Moderní a neokoukaný vzhled těchto podlah navíc zajistí skvělé doplnění vašeho interiéru. Díky jednoduché povrchové úpravě se pak tyto podlahy hodí bez problému také do kuchyně či dětského pokoje.Na korkových podlahách se nedrží bakterie ani plísně a proto je podlaha vhodná i pro alergiky.

Korkové plovoucí podlahy a dlaždice

Plovoucí podlahy v dnešní době nabízejí nepřeberné množství vzorů a dekorů. Na našem trhu se nachází také velké spousty barev a imitací různého materiálu.  Zkuste tedy něco trošku netradičního. Zapomeňte na dekory dřeva a vyzkoušejte korkové podlahy. Jejich pokládka je opravdu snadná a údržba jednoduchá. Pokoj, ve kterém bude podlaha aplikována, bude mít najednou úplně jinou, příjemnější a teplejší atmosféru.

Korkové plovoucí podlahy jsou zpravidla opatřeny izolační korkovou podložkou. Ta vytváří nejen příjemný vzhled, který se jistě bude hodit do vašeho interiéru, ale také je důležitá při udržování tepla v místnosti. Díky korku vám zkrátka již zbytečně neunikne vůbec žádné teplo.

Pokud nejste příznivcem plovoucích podlah, pak můžete sáhnout po stejně kvalitní alternativě. Na své podlahy si můžete pořídit také korkové dlaždice. Jejich aplikace není složitá a ani při jejich údržbě se příliš nenadřete.Korek, pokud je dobře udržován, je velmi odolný materiál. Pokud již dojde ki poškození, že je nutná výměna části podlahy, s korkovými dlaždicemi není problém vadnou dlaždici nahradit novou.

 

Korkové podlahy jsou komfortní a udrží teplo 7

Přírodní vzhled s jednoduchou údržbou

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu korkové podlahy, nezapomeňte, že její údržba je opravdu jednoduchá. Podlahu stačí pravidelně stírat mopem. Pokud dojde k jejímu poškození, pak se nabízí jednoduchá pomoc. Stačí starou vrstvu laku vyměnit za novou.

Výběru korkové podlahy se tedy opravdu bát nemusíte. Už záleží jen na vás, jaký typ a v jakých odstínech si vyberete. Pokud máte rádi jednoduchý přírodní vzhled, pak bude tato podlaha přesně tím pravým pro váš domov.

Obraťte se např. na Svět podlah společnosti Supellex kde najdete velký výběr těchto podlah a rádi vám také poradí s realizací.