Věnujte pozornost leknínům. předejdete problémům

Věnujte pozornost leknínům. předejdete problémům 1

V tomto ročním období si lekníny vyžadují zvláštní pozornost, protože mohou trpět několika problémy. Pravidelně kontrolujte listy, abyste problémy zachytili na začátku.

Prořežeme listy

Prořežeme přehoustlé listy zahradnickými nůžkami. Pokud jsou listy vytištěné z vody, znamená to, že daná odrůda roste příliš bujně na velikost vašeho jezírka. Lekníny jsou z hlediska růstu velmi různorodé, od nízkých odrůd vhodných do malých vodních nádrží v nádobách až po rychle rostoucí druhy, které potřebují malé jezírko. Lekníny nyní můžete dělit.

Ponořujte koše

Pokračujte v ponořování košů s lekníny, které jste vysadili koncem jara, dokud pevně usadí na dně jezírka.

Mšice a brouci

Dávejte pozor na mšice a brouky na lekníny. Brouci se objevují ve dvou formách. Jak hnědé dospělce dlouhé 1 cm a jako černé housenky. Proti těmto škůdcům bojujte tak, že zlikvidujete nejpostiženější listy. Poté pomocí dostatečně těžkých kousků dřeva udržujte listy pod hladinou, aby si vodní živočichové mohli na škůdcích pochutnat.

Skvrnitost listů

Skvrnitost listů leknínů se může objevit během teplého a vlhkého počasí. Tyto skvrny nakonec shnijí a zanechají na listech díry. Proti této nemoci bojujte tak, že budete odstraňovat postiženy listy.