Jeden z největších trendů v této sezoně: Vložte do svého domova luxusní mramor

Jeden z největších trendů v této sezoně: Vložte do svého domova luxusní mramor 1

Mramor a jeho charakteristické kresby jsou v současnosti jedním z největších interiérových trendů. Pomůžeš mu také?

Můžete říci: Nic nového v designu interiéru. Dnes však mramor již není jen otázkou koupelny a kuchyně. Také se vydal od svého vysokého lesku k matce. Jeho krásná a specifická struktura se dá zužitkovat nejen ve formě podlah, obkladů, ale zaujme i na nábytku, doplňcích a dekoračních předmětech. V malých oblastech je vynikající. Doplňky s kouskem mramoru nebo s jeho vzhledem jsou levnější a zároveň představují nejjednodušší způsob, jak vnést do interiéru kousek luxusu, vznešenosti a působivé elegance.

Mramor v kombinaci

Nejpopulárnější je klasický sivobiely nebo tmavě zbarvený mramor. Pokud je však velmi chladná, trend je zelený, růžový nebo modrý. Atraktivnější je také v kombinaci s dřevěnými, kovovými a pastelovými odstíny. Například mramorové konferenční nebo skladovací stoly s kovovým nátěrem vypadají zajímavě. Tímto doplňkem zabijete dvě mouchy okamžitě jednou ránu, protože lesklé měděné a mosazné povrchy jsou také módní. Mramor více než kdy jindy pronikl do konstrukce svítidel a jeho spojení se sklem je brilantní.

Napodobeniny

Nepoužívejte ani mramorové imitace. Dejte si však pozor na kvalitu imitace a vyvarujte se příliš velké dekorace. Alternativou k přírodnímu kameni může být technický kámen s lepšími příznivými vlastnostmi. Na rozdíl od originálů má nízkou absorpci, snadnou údržbu a neznečistí skvrny. Dekorativní mramorové tapety budou také reprezentativní. Stačí, když ji použijete pouze pro jednu nebo část zdi.

Péče o mramor

Mramor je prskající, přijímá jakýkoliv tekutý materiál až do hloubky několika centimetrů. Současně je extrémně citlivý na kyseliny, dokonce i ty, které jsou vyrobeny z ovoce. Pokud se tam dostanou, musí být odstraněny co nejdříve. Naštěstí porézní povrch mramoru je schopen impregnovat impregnaci a jiné přípravky, které chrání nebo usnadňují jeho čištění před nežádoucími barvami. Pokud chcete, aby mramor přidal ještě více šlechty, připravte si zvláštní okouzlující přípravu.

„Jsou některé druhy mramoru vhodnější do určitého prostředí či na jisté využití? V interiéru se mramor používá většinou na obklady a dlažby. Ne každý mramor je vhodný například do koupelny. Citlivější na vlhkost jsou většinou černé mramory. Ty je lepší použít v suchém prostředí. Pouze několik druhů mramoru, které mají dobrou trvanlivost, je také vhodné na kuchyňské desky.

Před tím, než by měl být uvnitř chráněn mramor a jak se s ním zacházet? Jakýkoliv přírodní kámen by měl být ošetřen impregnací. Pokud jej čistíte a udržujete správně, zůstane dlouho krásná. Vyhněte se silným čisticím prostředkům, jako je čištění. Zničí mramorový lesk. Stop také mají ubrousky impregnované chemikáliemi a hrubými houbami. Nesnažte se experimentovat. Používejte speciální čistící přípravky z přírodního kamene, které jsou kompaktní a impregnované impregnací. „