Dlouhá chodba nemusí být nudná

Dlouhá chodba nemusí být nudná 1

Dlouhá a nevýrazná chodba dokáže pořádně zkazit celkový dojem vašeho bydlení. Na její změnu nemusíte hned dělat dispoziční změny. Stačí se inspirovat některým z těchto rychlých a levných řešení.

Chcete hodně muziky za málo peněz? Pokud si myslíte, že vaší úzké, dlouhé, tmavé chodbě se nedá nijak pomoci, dnes vás přesvědčíme o opaku. Postačí opravdu málo, aby se prostor, se kterým se vaši hosté setkají jako prvním byl dokonale reprezentativní.

Stěny nenechte holé

 Nevýrazné stěny přidávají dlouhé chodbě na fádnosti. Udělat jejich výjimečnými se dá několika způsoby. Použít můžete dramatickou tapetu se zajímavým vzorem. Nejčastějším řešením je však udělat si ze stěn nástěnku a dlouhou chodbu tak přeměnit na malou galerii. Záleží jen na vás čemu dáváte přednost – uměleckým dílům nebo rodinným fotografiím. Použít můžete i výrazné ozdobné rámečky, stěna toho snese hodně.

Nábytek může být

I když je vaše chodba úzká, nábytku se nemusíte bát. Přestože do ní určitě neumístíte objemnou šatní skříň, vhodnými kousky můžete chodbu přirozeně zútulnit. Upřednostněte skříňky s menší hloubkou, bez ostrých hran a nejlépe v bledých barvách, které nebudou prostor zatěžovat. V dlouhé chodbě dokáže pěkně vyniknout například otevřená knihovna.

Budiž světlo

Pokud do chodby neproudí dostatek přirozeného světla, nezapomeňte na osvětlení. Jednotvárnost úzkého a dlouhého prostoru osvěží výjimečné stropní svítidla. K obrazem nebo fotografiím na stěnách umístěte nástěnné lampy . Pokud jste zvolili jiný způsob oživení chodby, osvětlení už může být nenápadnější. Postačí bodová světla nebo jednoduchá zářivá koule na stropě.

Na konci tunelu

Ačkoliv mnozí při výběru bydlení pokládají dlouhé úzké chodby za mínus, není to vždy tak. Zkuste délku chodby, naopak jemně zvýraznit. Použijte orientální běhoun od konce po začátek nebo zaostřete na bod, kde chodba končí. Umístěte tam malý stolek nebo stojací lampu a stěnu přemalujte tak, aby vytvářela kontrast se stěnami po celé délce chodby. Celý zájem tak přesměrujete na konec a chodba už nebude působit nezařízeně.