Další paletový nápad! Vyrobte si interiérové ​​čajové posezení

Další paletový nápad! Vyrobte si interiérové ​​čajové posezení 1

Jedná se o prostor vysoké školy určený na odpočinek a pěstování bylinek. Okna směřují na jih, takže o sluneční paprsky nebude nouze. Aby byla realizace jednoduchá, pracujeme pouze s celými paletami, které nedělíme.

Vytvořili jsme několik návrhů, avšak pouze jeden nabízel maximum prostoru k sezení a dostatečně velký prostor na pěstování bylinek. Rostliny ve vzniklém záhoně navíc tvoří bariéru mezi skupinkami sedícími na lavicích, čili vytvářejí alespoň částečně pocit soukromí.

V prostoru se nachází také nápojový automat, čili bylinky se dají použít k přípravě čajů. Boční stěna gauče byla upravena tak, aby se do mezer v paletách dali pozastrkovať knihy. Na vrchní části jsme připevnili latě. Budou sloužit jako polička na čaj nebo drobné předměty.

Jelikož se jedná o interiérový záhon na pěstování bylinek, nebudeme vystýlat celý prostor fólií. Bylinky si vystačí s hloubkou subsrátu okolo 30 cm i méně, čili najjednpduchšie bude, když na středové hranoly palet poklademe příčně hranoly a na ty položíme vyrobené dřevěné nádoby. Znamená to, že záhon nebude v celku, ale bude složený ze dvou nebo více květináčů.

Výhoda takového řešení je i v tom, že můžete vedle sebe pěstovat bylinky s různými nároky na vláhu. Jednoduše jeden květináč polijeme více a druhý méně. Květináče vysteleme fólií a na dně vytvoříme dostatečně tlustou drenáž z keramzitu. Na keramzit položíme netkanou textilii, aby se nemíchal se substrátem. Dosypeme substrát a vysadíme rostliny. Přečnívající fólii a netkanou textilii odstřihneme.

Seznam rostlin

zázvor

máta

meduňka

levandule

Stévie