Bytové koberce: víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Bytové koberce: víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody? 3

Co by byl váš domov bez kvalitního bytového koberce? Pokud nemáte rádi holé podlahy, jistě se u vás alespoň jeden bytový koberec najde. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, jaké jsou jejich přednosti a nedostatky? Podívejme se blíže, co říkají jejich příznivci a co jejich odpůrci. Právě teď vám přinášíme výhody a nevýhody bytových koberců!

Široký výběr bytových koberců

Na trhu s koberci zakoupíte jakékoliv barevné provedení bytových koberců z několika materiálů: přírodních i syntetických. Díky rozmanitým variacím hravě sladíte koberec s celkovým rázem vašeho interiéru. I bytové koberce ale mají svá pro a proti.

Nesporné výhody bytových koberců

Bytový koberec vytváří v místnosti pocit útulnosti. Chůze po koberci je jako po měkkém polštářku a dokáže eliminovat nadměrný hluk. Má skvělé izolační vlastnosti a dobře udržuje teplo. Koberce nejsou náročné na rovinnost podkladu, neboť se přizpůsobí i zvlněné podlaze. Odpůrci koberců říkají, že koberec je semeništěm prachových částic. Ve skutečnosti koberce zachytávají jemný prach v bytě a snižují jeho výskyt v ovzduší. Z toho důvodu je koberec s nízkým vlasem vhodný také pro alergiky. Základem je však důkladně a často ho vysávat.

Nepopiratelné nevýhody bytových koberců

Koberec vyžaduje zvláštní péči než plovoucí nebo vinylová podlaha. Pokud neradi vysáváte, dejte raději přednost plovoucí podlaze, kterou stačí jen vytřít. Z koberce nemůžete vytřít rozlité pití a musíte ho co nejrychleji vysušit suchými hadry, aby se nezničil podklad pod kobercem. Navíc se vám do koberce snadněji zachytí olejové a mazlavé nečistoty. Příliš levné koberce se rychleji prošlapají a nevydrží zátěž nábytku nebo přejezdy kolečkovými židlemi.

Bytové koberce: víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody? 4

Pastelové koberce Carpe Diem

Milujete živé a pastelové barvy a chcete rozzářit místnost? Vyberte bytové koberce Carpe Diem v zeleném, žlutém, oranžovém, růžovém, modrém nebo fialkovém pastelovém odstínu. Tyto koberce se vyrábějí ze 100% polyamidu a ze spodní strany jsou opatřeny silným filcem. Hmotnost vlasu je dostačující, asi 710 g / m2. Bytové koberce Carpe Diem jsou ideální pro podlahové topení a získaly německý atest TÜV „vhodný pro alergiky“.

Co mít na paměti?

Před koupí bytového koberce se rozmyslete, jaké od něho požadujete vlastnosti a zda vám stačí kusový koberec nebo chcete koberec položit po celé ploše místnosti. Do každé místnosti se hodí jiný typ koberce. Někde najde své uplatnění zátěžový koberec, jinde postačí běhoun nebo kusový koberec. Do frekventovaných částí bytu vždy položte koberec s nízkou délkou vlasu, který splňuje vysoké nároky na zátěž. Přednost dejte kobercům ze syntetických vláken, jež lépe drží tvar a snadno se čistí.

Bytové koberce naleznou uplatnění v každé domácnosti. Ať už zařizujete moderní interiér nebo milujete vintage styl, v kamenných obchodech nebo e-shopech zakoupíte odpovídající styl koberce. A protože se koberce kupují na delší dobu, dejte si s výběrem opravdu záležet. Řiďte se pravidlem, že tmavé barvy zútulní prostor a světlé naopak prostor opticky zvětší.