Zvýšení komfortu spánku

Zvýšení komfortu spánku 1

Matrace je nejlepším adaptérem našich potřeb, který je nezbytný pro dobrý odpočinek, aby nám pomohl obnovit energii, kterou spotřebováváme během dne. Věděli jste, že každý večer změníme pozici cca 35 krát?

Proto před nákupem matrace, bychom měli vědět posoudit jeho kvalitu. Pro zvýšení komfortu se snaží výrobci co nejvíce inovovat systém výroby matrací a to např. s taštičkovými pružinami, paměťovými pěnami, latexovými komponentami, aby byly pohodlnější a užitečné pro prospěch všech uživatelů.

• Viscosoja: populární alternativa, která spojuje organickou sóju s visko-elastickým materiálem. Poskytuje větší pružnost, prodyšnost a odolnost. Také distribuuje rovnoměrně tlak v celém těle.

• Polyesterové vlákno: matrace, které obsahují vlákno se strukturou tohoto materiálu, snadno přizpůsobují tvar, takže se nemění po delší dobu. Další výhodou je, že jsou prodyšné a neudržují vlhkost.

• Mezi novinkami v matracích můžeme také zmínit matrace s bambusovými vlákny, které brání zápachu nebo matrace se stříbrnými nitěmi, které působí antibakteriálně.

• Polohovatelné: Takto se nazývá skupina matrací, u kterých si můžeme navolit výšku v krční části nebo v části nohou. Tyto jsou navrhovány podle výšky a hmotnosti, konkrétní osoby která bude daný matraci používat. Doporučují se pro osoby, které mají problém s pohybovým ústrojím.

• Masážní podložky na matrace: Představte si, že se těšíte na relaxační masáž před spaním, i to je již možné. Jde o složitější modely, které zahrnují masážní funkce s různými úrovněmi vibrací a programů určených na zádovou část, bederní část, na nohy, atd.

• Kloubová matrace: jde o model s příčnými a podélnými listy, přizpůsobený všem bodům těla, poskytuje více péče.