Velikonoční stolování, které zlepší chuť a náladu

Velikonoční stolování, které zlepší chuť a náladu 1

Nezbývá vám spoustu času na zdobení velikonočních vajíček nebo svátečního stolu? Inspirujte se stolováním, které zvládnete raz dva a vaši hosté jistě ocení nápaditost.

Máme pro vás dobrou zprávu: hitem je venkovský styl, který nechává vajíčka v jejich přirozené barvě, kombinuje je s bílou keramikou, ubrousky s venkovským motivem a s dřevěnými nebo proutěnými doplňky.

I příruční stolek pod kuchyňským stolem bude vypadat elegantně, když na něj položíte kytici jarních narcisů a košík či talíř s malovanými vajíčky. Netřeba za každou cenu přikrývat ubrusem, stačí malý ubrousek nebo naaranžovaná utěrka s motivem Velikonoc.

Kdo má raději pestré stolování, může si vybrat jemné pastelové, ale i výrazně svěží jarní barvy na velikonočních doplňcích. Pomozte si barevným ubrusem, který doplníte malovanými kraslicemi. Velikonoční dekor na kávovém servisu je už bonus, který koledníky potěší.

TIP: Překvapte trochou kreativity. Skelnou nádobu najdete v spíži a pak už stačí jen trochu slámy, rozkvetlá větvička, barevná stužka a malované kraslice. Určitě vás za toto dílko návštěva pochválí.