Vinylová plovoucí podlaha

Vinylová plovoucí podlaha 1

Vinylová podlaha je krásná, odolná a příjemně se po ní chodí. Vypadá dobře na pohled a vyrábí se v mnoha provedeních. Je měkká a na nohy působí teplým dojmem. 

Vinylové podlahy do vaší domácnosti

Vinylová podlaha je z PVC, které se prodává srolované a při položení jej jen rozložíte a ořežete na správnou velikost. Je měkká a příjemná na chození. Zároveň dobře izoluje a udržuje teplo. Podlaha se pokládá volnou pokládkou nebo se také může lepit.

Při pokládání vinylové plovoucí podlahy se používají zacvakávací zámky. Je dobré, aby vám pokládal podlahu odborník. Ten přesně ví, jak ji uložit, aby nebyly na podlaze místa, která správně nepřiléhají. Součástí pokládání podlahy je tlumící podložka. Kolem podlahy můžete dát ozdobnou lištu, jak z plastu, která je velmi ohebná a dobře se pokládá, tak také dřevěnou lištu, která má lepší design.

Plovoucí podlahy

V nabídce jsou různé vzory vinylových podlah, nejoblíbenějšími jsou imitace dřeva, která je v různých odstínech hnědé a taky šedé. Vzory mohou rovněž vypadat jako beton, nebo kámen. Podlaha tak má přirozený vzhled a působí příjemně pro oko.

Čištění vinylové podlahy je velmi snadné, stačí ji setřít mopem nebo také vysát vysavačem či zamést. Nejsou na ní žádné větší spáry, kde by se zanášely nečistoty. Je vhodná na vnější i vnitřní použití. Při čištění není vhodné používat parní čističe.

Plovoucí podlahy se vyrábějí z různých materiálů, kromě vinylu jsou také ze dřeva nebo dřevotřísky, bambusu, korku či linolea. Existují také korkové podlahy. Vinylovou podlahu si můžete pořídit i do kuchyně. Každý materiál má své specifikum a odlišný způsob údržby. Například u bambusu je třeba nenechat usazovat velké množství prachu a také dávat pozor na chození v podpatcích. Ty zanechávají v podlaze důlky. Na doma raději používejte měkké domácí boty, aby podlaha nebyla nevzhledná a dlouho vydržela.