Proč zvolit zátěžový koberec hnědý

Proč zvolit zátěžový koberec hnědý 1

Koberec patří už dlouhodobě mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Je krásný, vyniká dobrými izolačními vlastnostmi, izoluje hluk a příjemně se po něm chodí. Mezi kategoriemi koberců je jeden, který má další specifické vlastnosti – zátěžový koberec.

Zátěžový koberec je ideální volbou pro komerční objekty a uplatnění najde i v domácnosti, kde jsou na koberec kladeny zvýšené nároky. Zátěžový koberec má kromě vysoké užitné hodnoty i bezpečnostní a požární parametry.

Výhodou zátěžového koberce je přizpůsobení se designem každému účelu. Zákazník si tak může vybrat atraktivní moderní provedení nebo neutrální a nadčasovou verzi.

Kusové koberce i metráž

Zátěžové koberce se vyrábí v metráži v několika šířkách a také v kusovém provedení. Kusové koberce jsou výbornou volbou do domácnosti například do chodby, dětského pokoje nebo do kuchyně. Do kanceláří, obchodů nebo do restaurací se může hodit jak zátěžový koberec v metráži, tak kusový.

Zátěžové třídy

Stejně jako správný výběr designu a velikosti, je třeba při nákupu vybírat podle zátěžové třídy. Ty jsou odvozeny od evropské normy EN 13329.

Pokud jde o výběr koberce střední zátěže, což je většinou pro domácnost zátěžová třída 22. Pro domácnost s extrémními požadavky je vhodné vybírat koberce s označením třídou 23. Do komerčních prostor s nízkou zátěží se hodí produkt se zátěžovou třídou 31. Třída 33 slouží k označení koberců vhodných do prostor s velkou zátěží, například do hotelů, kasin, administrativních budov nebo do kina.

Pár důvodů, proč si zvolit zátěžový koberec hnědý

Zátěžový koberec hnědý se vyznačuje dlouhou životností. S dobrou péčí může koberec sloužit dlouhou řadu let. Koberec výrazně zlepšuje tepelnou pohodu uvnitř každé místnosti.

Je také zárukou zvýšené stability při chůzi. Na rozdíl od hladkých a tvrdých podlah, zabraňuje nechtěnému pádu a pokud už k němu dojde, měkký koberec sníží riziko poranění.

Zátěžový koberec hnědý uvítají i lidé v rušných kancelářích, kde může být hluk chůze obtěžujícím faktorem. Hustý vlas koberce dokáže většinu takového hluku eliminovat. Kvalitní hnědá barva je velmi odolná a koberec nevybledne ani vlivem slunce, vody nebo čištění. Kvalitní struktura odolává i pojízdným kancelářským židlím.