Pohodlná manipulace i díky úchytkám

Pohodlná manipulace i díky úchytkám 1

Úchytky – každý den je využíváme v celé domácnosti při otevírání skříní, zásuvek i skříněk. Dotvářejí celkový estetický vzhled místnosti, která i díky nim, nevypadá nudně. Navíc jsou mimořádně praktické.

K výrobě úchytek se používají různé materiály. Mezi nejpoužívanější patří kov, v lesklém nebo matném provedení hliník a chrom. Úchytky ze zlata a stříbra jsou podstatně dražší záležitost než ty z mosazi, bronzu nebo cínu. Jsou sice levnější přesto se vyznačují působivou elegancí.

Úchytky na dřevěném nábytku mohou být ve stejném provedení jako samotný nábytek nebo vytvoří kontrast, který oživí vzhled tohoto nábytku. Jejich tvar je většinou oválný, oblý nebo kulatý. Moderní sestavy naopak obsahují úchytky, které nejsou dřevěné, mají ostré hrany a dlouhé linie. Dále jsou tu ještě úchytky vyrobené ze slonoviny, skla, plastu, kamene, rohu i kosti.

Stačí si vybrat takové, které zapadnou do vašeho interiéru a bude se vám s nimi snadno manipulovat. Na trhu jsou úchytky dostupné v pestrých tvarech od těch jednodušších až po zdobené.

V případě, že jste milovníkem starožitností, sáhněte po speciálních úchytech, které jsou vzácné a mají podstatně vyšší hodnotu než v té době, kdy byly vyrobeny. Každá z nich má svůj příběh a pokud jste ochoten za ně zaplatit, dokonale vám zkrášlí domácnost.