Podlahy do koupelny – zkuste netradiční materiály

Podlahy do koupelny - zkuste netradiční materiály 1

Potřebujete novou podlahu do koupelny? Klasické kachličky/dlažbu jste už dávno zavrhli? Zkuste zvážit zda nepoužít některý z moderních materiálů a vytvořit tak jednolitou podlahu v celém bytě/domě?

Při výběru materiálu zohledněte, že podlaha v koupelně musí splňovat určité parametry:

  • být odolná vůči vlhkosti a snést nějaké ty cákance vody
  • měl by být protiskluzová
  • trvanlivá a lehce čistitelná
  • nesmí pod ni zatékat
  • nesmí být nepříjemně studená
  • nutností je precizní pokládka

Kompozitní podlahy

Například kompozitní podlahy GreenTec jsou voděodolné a tedy vhodné i do koupelen. Všeobecně kompozitní podlahy snesou vysokou míru zátěže.

Dřevěné podlahy

I dřevo může být překvapivě vhodnou alternativou do koupelny. Voděodolnosti se dosáhne za použití chemických prostředků. Voda by však na podlaze ze dřeva neměla stát příliš dlouho, je potřeba ji zavčas setřít. Dostatečné odvětrávání koupelny může taky pomoci.

Korkové podlahy

Zastánci přírodních materiálů mohou volit i korek. Je vodě odolnější než dřevo, ale i korek vyžaduje precizní přelakování. Oproti dřevu je pocitově teplejší a měkčí. Hůře však snáší ostré hrany a pády předmětů z výšky, buďte proto obezřetní, aby Vám podlaha vydržela dlouho jako nová.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy existují v různých variantách. Vyberte proto takovou, která má voděodolné vnitřní složení. Tyto podlahy jsou vyšší, než u ostatních typů, dosahují tloušťky až 12 milimetrů. I u této podlahové krytiny zůstávají zachované její příznivé vlastnosti, jednoduchá pokládka a snadná údržba.

Marmoleum

Marmoleum je do koupelny správnou volbou. Voda se do něj nedostane, protože je jednolité a nemá spáry. Přírodní linoleum je kvalitní, odolné a snadno čistitelné. Lákavá je i široká nabídka barev a vzorů. Přebytečné vlhkosti je potřeba se zbavovat pravidelným odvětráváním.

Vinylové a PVC podlahy

Vinylová podlaha a PVC nejsou v koupelně žádnou novinkou. Vykazují dobrou mechanickou odolnost a ani voda pro ně nepředstavuje zbytečnou zátěž.